Philips Original - radio inspirowane latami 50‑tymi

Philips Original - radio inspirowane latami 50-tymi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.11.2012 15:45, aktual.: 26.11.2012 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze radio Philips Original powstało z inspiracji latami 50-tymi, a dokładnie słynnym radiem Philips Philetta, które pojawiło się na rynku w 1955 roku. Original Radio łączy w sobie dzisiejszą technologię z retro designem. Oprócz tego nowe radio posiada tuner stereo FM oraz podstawkę dokującą do iPhona lub iPada.

Original Radio to reinterpretacja słynnej Philett’y produkowanej przez firmę Philips w latach 50-tych. Philetta pojawiła się w sprzedaży w 195. roku.

Philips Original Radio wyposażone jest w stereofoniczny tuner FM. Producent zapewnia, że urządzenie emituje czyste wysokie i niskie tony, ale także głębokie basy dzięki zestawowi głośników z systemem Bass Reflex. Podstawka dokująca umożliwia podłączanie urządzenia iPhone lub iPod bezpośrednio do zestawu ze stacją dokującą, która automatycznie ładuje urządzenie po jego zadokowaniu. Co więcej, możliwe jest podłączenie urządzenia znajdującego się w futerale ochronnym. Po podłączeniu podstawki dokującej i umieszczeniu w niej urządzenia zegar Original Radio automatycznie synchronizuje się z zegarem w urządzeniu.

Zestaw głośników z systemem Bass Reflex różni się od systemu kompaktowego tubą basową akustycznie zharmonizowaną z głośnikiem niskotonowym, co pozwala uniknąć obcinania niskich dźwięków. System działa w ten sposób, że wprowadza w rezonans masę powietrza znajdującą się w tubie basowej, aby wibrowała jak zwykły głośnik niskotonowy. W połączeniu z reakcją głośnika niskotonowego oznacza to ogólne wzmocnienie basów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Darmową aplikację Home Studio można pobrać ze sklepu App Store firmy Apple. Aplikacja zapewnia dostęp do funkcji takich jak np. konfiguracji budzika, dającej wiele możliwości ustawień, w tym poziomu głośności, czasu trwania, daty i rodzaju dźwięku. Ponadto podczas słuchania radia dostępny jest interfejs z funkcjami programowania stacji radiowych.

Aby słuchać całej muzyki zapisanej w urządzeniu przenośnym lub w komputerze, potrzebne jest jedno połączenie. Wystarczy podłączyć urządzenie do portu AUDIO-IN (3,5 mm) w zestawie firmy Philips. Komputery zazwyczaj są podłączane przez wyjście słuchawkowe.

Rekomendowana cena detaliczna Original Radio ORD7100C wynosi 799 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)