PGE testuje system oparty o CDMA 2000

PGE testuje system oparty o CDMA 200011.07.2011 13:04
PGE testuje system oparty o CDMA 2000
Źródło zdjęć: © PGE / Polkomtel

5 lipca PGE Dystrybucja podpisała porozumienie z firmą Polkomtel na przeprowadzenie testów Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w oparciu o technologię CDMA 2000.

Testy przeprowadzone zostaną na terenie dwóch Oddziałów: Łódź Miasto oraz Rzeszów, wybranych ze względu na sprawdzenie Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w warunkach dużej aglomeracji (miasto Łódź) oraz w obszarach górskich (teren Oddziału Rzeszów).

288763448635177107
Źródło zdjęć: © (fot. PGE / Polkomtel)

W testach sprawdzone zostaną podstawowe usługi głosowe wykorzystywane w radiowych systemach dyspozytorskich energetyki oraz transmisji danych z obiektów energetycznych z uwzględnieniem warunków pracy sieci dyspozytorskiej występującej w energetyce. Testy prowadzone będą w warunkach normalnych oraz w symulowanych warunkach kryzysowych.

Prowadzenie testów łączności z wykorzystaniem Systemu Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej w oparciu o technologię CDMA 2000, oferowanego w modelu usługowym przez Polkomtel rozpocznie się w wybranych Oddziałach PGE Dystrybucja na początku sierpnia i zostanie zakończone do końca listopada.

Podobny System Cyfrowej Łączności Operatorskiej oparty o sieć Polkomtelu ma zostać wprowadzony w Grupie LOTOS S.A. List intencyjny w tej sprawie został podpisany pomiędzy obydwoma firmami we wrześniu 2010 roku.

Oficjalna prezentacja Systemu Cyfrowej Łączności Operatorskiej przez Polkomtel miała miejsce pod koniec marca. Jest to pierwszy tego typu system w Polsce, który swoim zasięgiem objął 75% powierzchni kraju. System ten skierowany jest zarówno do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz organizacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)