Perseidy 2019. Kiedy i gdzie oglądać noc spadających gwiazd?

Perseidy 2019. Kiedy i gdzie oglądać noc spadających gwiazd?07.08.2019 10:55
Perseidy 2019. Kiedy i gdzie oglądać noc spadających gwiazd?
Źródło zdjęć: © NASA

Perseidy, rój meteorytów jest widoczny na niebie co roku. W te wakacje można je oglądać od 17 lipca, jednak najlepiej będą się prezentować w trakcie maksimum, które wypadnie za kilka dni.

Perseidy, powszechnie znane jako spadające gwiazdy można obserwować na niebie latem od 17 lipca do 24 sierpnia. Jednak, gdy osiągają swoje maksimum można zobaczyć nawet 100 meteorytów w ciągu jednej godziny. Kiedy wypada noc spadających gwiazd i gdzie najlepiej będzie je oglądać?

Perseidy w 2019 swoje maksimum osiągną w nocy z 12 na 13 sierpnia (poniedziałek-wtorek).

Niestety w obserwacji spadających gwiazd w tym roku może przeszkodzić Księżyc. W nocy z 12 na 13 sierpnia nasz naturalny satelita będzie świecił jasno, dążąc do pełni, która przypada na 15 sierpnia. Mimo to wciąż mamy szansę zobaczyć Perseidy gołym okiem, jeśli wybierzemy się w odpowiednie miejsce.

Zobacz też: Noc spadających gwiazd - co trzeba wiedzieć o Perseidach?

Gdzie oglądać Perseidy 2019?

W Warszawie najlepszym miejscem do obserwacji spadających gwiazd będzie Centrum Nauki Kopernik gdzie obserwacja rozpocznie się o 21:00. W nocy zgaśnie iluminacja na PGE Narodowym, dlatego również w tej okolicy będzie można zobaczyć Perseidy.

W większych polskich miastach organizowane są zazwyczaj eventy i imprezy, które zachęcają do wspólnego oglądania nocy spadających gwiazd. Niezależnie od tego jednak, gdzie się znajdujecie, dobrze jest udać się w miejsce z dala od miejskich świateł, dzięki czemu warunki do obserwacji nocnego nieba będą o wiele lepsze.

Perseidy będzie można również oglądać w sieci. Transmisję będzie można prawdopodobnie obejrzeć na stronie NASA, jak i na YouTubie. Dodatkowo warto śledzić media społecznościowe - przeróżne materiały będą oznaczane takimi hashtagami jak: #Perseidy, #Perseids, #Perseidas2019.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)