Pendrive z możliwością uruchamiania programów

Pendrive z możliwością uruchamiania programów

Pendrive z możliwością uruchamiania programów
Źródło zdjęć: © Emtec
13.02.2008 12:17, aktualizacja: 13.02.2008 12:32

EM-DESK to nowa linia przenośnych pamięci Emteca, które pozwalają na uruchamianie programów bezpośrednio z pendrive’a.

EM-DESK to nowa linia przenośnych pamięci Emteca, które pozwalają na uruchamianie programów bezpośrednio z pendrive’a. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do swoich plików, oraz możliwość korzystania z programów dostępnych w pamięci USB bez potrzeby instalowania ich na komputerze z którego korzysta się w danym momencie.

Obraz
© Emtec Em-Desk 16GB (fot. Emtec)

Korzystanie z pamięci jest intuicyjne i większość użytkowników nie będzie miała z tym problemów. Po podłączeniu do portu USB komputera wyświetla się aplikacja Em-Desk, która zarządza zainstalowanym oprogramowaniem i naszymi plikami. Graficzny interfejs (niezapomniano na szczęście o języku polskim) może się podobać, a i wydaje się dobrym ułatwieniem.

Obraz
© Okno aplikacji Em-Desk (fot. Emtec)

Producent instaluje fabrycznie 600MB oprogramowania m.in. do przeglądania sieci, obsługi poczty e-mail czy przeglądania zdjęć. Znajdziemy tutaj pakiet Open Office, Firefox’a, program antywirusowy ClamWin czy archiwizator 7-zip. 600MB to dużo, szczególnie w modelu 1GB zabierze większość pamięci, producent pozwala nam jednak swobodnie dodawać i usuwać aplikacje. Obiecuje także specjalną stroną, na której znajdziemy nowe oprogramowanie.
Ceny urządzeń zaczynają się od 25zł za model 1GB do 300zł za wersję 16GB. Planowana jest także wersja 32GB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)