Pecet przyczyną coraz większej liczby wypadków

Pecet przyczyną coraz większej liczby wypadków
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

10.06.2009 15:00, aktual.: 12.06.2009 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rośnie liczba wypadków, w których przyczyną obrażeń i ran jest komputer - donoszą badacze ze stanowego uniwersytetu medycznego w Ohio. W latach 1994 - 2006 78 tys. Amerykanów odniosło lżejsze lub cięższe obrażenia związane w jakiś sposób z korzystaniem z komputera.

We wspomnianym okresie liczba wypadków zwiększyła się z ok. 130. do 9300 incydentów rocznie. Jest to więc wzrost ponad 700-procentowy - dwukrotnie przewyższający tempo w jakim rosła liczba komputerów w gospodarstwach domowych.
Najczęstsze przyczyny wypadków, odnotowane przez amerykańskich naukowców to m.in. potknięcie o komputer i upadek i przypadkowe uderzenie. Ludzie odnoszą też obrażenia, kiedy sprzęt spada na nich z pewnej wysokości.

Obraz
© (fot. IDG)

Ofiarami wypadków padały przede wszystkim dzieci w wieku do pięciu lat. Wypadki w domu zdarzały się o wiele częściej niż w miejscu pracy (aż 9. % zbadanych przypadków to incydenty domowe).
Kontuzję można odnieść także w mocno niecodziennych okolicznościach. Pod koniec ub. roku informowaliśmy o pewnym 22-latku z Częstochowy, który czyszcząc komputer wywołał eksplozję.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)