PE zaniepokojony złym działaniem 112

PE zaniepokojony złym działaniem 112

07.09.2007 23:55, aktual.: 08.09.2007 00:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parlament Europejski jest zaniepokojony złym funkcjonowaniem numeru alarmowego 112. Posłowie w pisemnej deklaracji zażądali dokonania oceny we wszystkich państwach członkowskich.

Parlament podkreśla w nim, że sprawne działanie numeru 112 związane jest z wieloma dziedzinami - telekomunikacją, ochroną zdrowia, bezpieczeństwem wewnętrznym oraz ochroną cywilną. Ma również wpływ na transport czy turystykę. W oświadczeniu posłowie zwracają uwagę na wciąż niską jakość usług świadczonych obywatelom w ramach numeru 112, mimo że jednolity numer alarmowy został ustanowiony już w 1991 roku. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering poinformował o przyjęciu i zamieszczeniu w protokole posiedzenia treści oświadczenia.

Posłowie wezwali państwa członkowskie i Komisję do zastosowania wszelkich procedur oraz środków w celu zagwarantowania skutecznego działania numeru alarmowego 112 na obszarze całej Unii Europejskiej. Parlament zalecił również Komisji Europejskiej dokonanie, za pośrednictwem niezależnej instytucji, oceny faktycznego stanu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także