PayPal wycofuje się z pomysłu wirtualnej waluty Facebooka Libra

PayPal wycofuje się z pomysłu wirtualnej waluty Facebooka Libra

PayPal wycofuje się z pomysłu wirtualnej waluty Facebooka Libra
Źródło zdjęć: © East News | Saul Loeb
Bolesław Breczko
05.10.2019 10:58, aktualizacja: 05.10.2019 13:32

Wirtualna waluta Libra, którą chciałby wprowadzić Mark Zuckerberg, traci wsparcie, zanim jeszcze zaczęła działać. Ze stowarzyszenia firm, które wspierały pomysł, wycofał się PayPal - jeden z największych na świecie serwisów do płatności.

PayPal jest pierwszą firmą, która wycofała się z projektu Libra. W oświadczeniu amerykańska firma powiedziała, że planuje skupić się na swojej głównej działalności, ale nie wyklucza rozmów na temat współpracy w przyszłości.

Przedstawiciele stowarzyszenia Libra powiedzieli, że proces "przemodelowania systemu płatności na taki, który nastawiony jest na ludzi, a nie na firmy będzie trudny i wymaga pracy". Stowarzyszenie Libra dodało w komunikacie, że lepiej, że PayPal zrezygnował teraz, niż gdyby miał to zrobić później. Organizacja oświadczyła, że "wsparcie jest dla niej w tym momencie ważniejsze, niż cokolwiek innego".

Facebook chciał wprowadzić w życie wirtualną walutę Libra w 2020. Pomysł szybko spotkał się z niechęcią ze strony regulatorów i rządów. Francja i Niemcy już teraz zdecydowały, że nie wpuszczą Libry do siebie, a firmy Visa i MasterCard rozważają wyjście ze stowarzyszenia tak jak to zrobił PayPal.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)