PayPal wycofuje się z pomysłu wirtualnej waluty Facebooka Libra

PayPal wycofuje się z pomysłu wirtualnej waluty Facebooka Libra
Źródło zdjęć: © East News | Saul Loeb
Bolesław Breczko

05.10.2019 10:58, aktual.: 05.10.2019 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna waluta Libra, którą chciałby wprowadzić Mark Zuckerberg, traci wsparcie, zanim jeszcze zaczęła działać. Ze stowarzyszenia firm, które wspierały pomysł, wycofał się PayPal - jeden z największych na świecie serwisów do płatności.

PayPal jest pierwszą firmą, która wycofała się z projektu Libra. W oświadczeniu amerykańska firma powiedziała, że planuje skupić się na swojej głównej działalności, ale nie wyklucza rozmów na temat współpracy w przyszłości.

Przedstawiciele stowarzyszenia Libra powiedzieli, że proces "przemodelowania systemu płatności na taki, który nastawiony jest na ludzi, a nie na firmy będzie trudny i wymaga pracy". Stowarzyszenie Libra dodało w komunikacie, że lepiej, że PayPal zrezygnował teraz, niż gdyby miał to zrobić później. Organizacja oświadczyła, że "wsparcie jest dla niej w tym momencie ważniejsze, niż cokolwiek innego".

Facebook chciał wprowadzić w życie wirtualną walutę Libra w 2020. Pomysł szybko spotkał się z niechęcią ze strony regulatorów i rządów. Francja i Niemcy już teraz zdecydowały, że nie wpuszczą Libry do siebie, a firmy Visa i MasterCard rozważają wyjście ze stowarzyszenia tak jak to zrobił PayPal.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)