PayPal: nowe zabezpieczenia, najpierw w UK

PayPal: nowe zabezpieczenia, najpierw w UK

PayPal: nowe zabezpieczenia, najpierw w UK
27.01.2009 19:02, aktualizacja: 28.01.2009 09:35

Angielscy użytkownicy PayPal, jednej z najbardziej popularnych metod dokonywania płatności w Internecie, już wkrótce otrzymają jeszcze szerszą ochronę swoich transakcji. W tym celu firma podpisała umowę z VeriSign Identity Protection, jedną z największych na świecie organizacji zajmującej się rozwiązaniami z zakresu różnego rodzaju autoryzacji.

Pierwszą nowością, która już wkrótce ma zostać wprowadzona przez PayPal, będzie możliwość otrzymania na telefon SMSa zawierającego dodatkowe hasło. Będzie ono konieczne, obok podstawowego hasła, do zalogowania się na swoje konto. Usługa ma być bezpłatna.

Drugą możliwością zwiększenia bezpieczeństwa będzie token, który co 30 sekund będzie generować nowe hasło. Podobnie jak w przypadku informacji przesyłanej SMSowo, będzie to drugie hasło wymagane do zalogowania się do usługi. Jego miesięczny koszt użytkowania wynosić będzie 3 funty.

Mike Davies, odpowiedzialny w VeriSign za zagadnienia związane z bezpieczeństwem stwierdził, że podobne rozwiązanie istnieje na rynku już do ponad półtora roku. Przez ten czas sposób jego działania został w maksymalny sposób udoskonalony. Da to użytkownikom nowy, jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa przy korzystaniu z usługi PayPal. A że jest to skuteczne rozwiązanie może świadczyć fakt, że z tego rodzaju zabezpieczenia korzystają już takie firmy jak eBay czy AOL.

Garreth Griffith, odpowiedzialny w PayPal za kwestie związane z zarządzaniem ryzyka stwierdził, że poziom zabezpieczeń oferowanych przez PayPal jest bardzo wysoki.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)