Paymax - nowy system mobilnej akceptacji płatności

Paymax - nowy system mobilnej akceptacji płatności

Paymax - nowy system mobilnej akceptacji płatności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.04.2014 12:30

Paymax to nowy system mobilnej akceptacji płatności (mPOS). Oferta firmy dedykowana jest zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak i dużym podmiotom.

System opracowany przez Paymax umożliwia przyjmowanie płatności kartami płatniczymi przy pomocy smartfonu i przyjaznej aplikacji. Atutami usługi są niskie koszty oraz mobilność. Koszty związane z usługą to prowizja od transakcji uzależniona od miesięcznego obrotu, nie więcej niż 2,75 proc. plus 0,19 zł. Trzeba także ponieść jednorazowy koszt zakup mobilnego urządzenia do bezpiecznego wprowadzania kodu PIN (tzw. PIN-Pada) w wysokości 417 zł. Brak jest za to opłat abonamentowych jak w klasycznych stacjonarnych terminalach dominujących obecnie na rynku.

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest smartfon lub tablet z systemem Android (2.3 lub wyższy). Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth.

System Paymax uzyskał wymagane w branży płatniczej certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI (Payment Card Industry) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

Warto zaznaczyć, że kradzież lub zgubienie telefonu czy PIN-Pada nie wiążą się z ryzykiem, ponieważ dane transakcji płatniczej nie są przechowywane na urządzeniu mobilnym, a wszystkie dane karty są w pełni zaszyfrowane przez czytnik kart. Autoryzacja transakcji przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego - za pośrednictwem kodu PIN. Jest to najbezpieczniejsza metoda weryfikacji płatności kartą płatniczą. System monitoruje również przebieg każdej transakcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)