Patent Apple: rękawice dla iPhone'a

Patent Apple: rękawice dla iPhone'a
Źródło zdjęć: © USAP

03.01.2009 14:00, aktual.: 05.01.2009 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z iPhone'a lub iPoda touch z mroźny zimowy dzień jest utrudnione nie tylko dla osób, które zgrabiałymi z zimna palcami próbują odnaleźć się w dotykowym interfejsie tych urządzeń, ale również dla użytkowników ubranych w ciepłe rękawiczki. Urządzenie z trudem bowiem odpowiada na dotyk dłoni w rękawicy. Problem ten ma usunąć proponowane przez inżynierów Apple rozwiązanie - rękawiczka wyposażona w wewnętrzną warstwę przewodzącą.

Technologia dotykowego interfejsu w telefonie Apple wykorzystuje zastosowanie materiału pojemnościowego, przechowującego ładunek elektryczny oraz materiału przewodzącego, manipulującego ładunkiem w chwili kontaktu z ekranem. Tym materiałem przewodzącym jest ciało, a konkretnie - palec użytkownika. Rękawiczka pełni funkcję izolatora, a w takim wypadku stan ładunku nie może być zmieniony w wyniku dotknięcia wyświetlacza palcem.

Obraz
© Koncepcja rękawicy "iPhone'owej" (fot. uspto.gov)

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Amerykański Urząd Patentowy, producent iPhone'a złożył wniosek patentowy, przedstawiający propozycję rękawicy zawierającej dodatkową warstwę, której zadaniem jest wzmocnienie parametrów przewodzenia ludzkiej skóry tak, aby interfejs urządzenia reagował na dotyk dłoni w rękawiczce. Na opuszkach kciuka oraz palców wskazującego i środkowego w zewnętrznej warstwie rękawiczki znajdować by się miały szczelinki, odsłaniające dodatkową warstwę przewodzącą, zabezpieczoną np. małymi kołpaczkami ochronnymi.

Co ciekawe wspomniany wniosek został złożony na dzień przed rynkową premierą iPhone'a, a więc 28 czerwca 2007 r.

Więcej informacji: AppleInsider - http://www.appleinsider.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)