Paramount pogrąży HD DVD?

Paramount pogrąży HD DVD?

08.01.2008 12:30, aktual.: 08.01.2008 12:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niewykluczone, że standard HD DVD straci wkrótce kolejnego ważnego sprzymierzeńca i promotora - donosi magazyn Financial Times. Po wczorajszym ogłoszeniu przez koncern Warner Bros. decyzji o zrezygnowaniu z wydawania filmów na HD DVD szybko pojawiły się plotki, jakoby w ślady Warnera zamierzała wkrótce pójść firma Paramount Pictures.

Taka decyzja Paramount dla wielu mogłaby być poważnym zaskoczeniem - zaledwie kilka miesięcy temu koncern ten uznał, że HD DVD jest lepszym rozwiązaniem i zrezygnował z wydawania filmów na Blu-ray ( wcześniej filmy Paramount dostępne były na obu nośnikach ). Dziennikarze Financial Times twierdzą jednak, że w umowie podpisanej wtedy z "obozem HD DVD" zawarta była pewna niezwykle ważna klauzula - Paramount zastrzegał sobie prawo do zrezygnowania z wspierania HD DVD, gdyby okazało się, że Warner opowie się po stronie Blu-ray.

Jeśli Paramount Pictures rzeczywiście zrezygnuje ze wspierania HD DVD, będzie to prawdziwa katastrofa dla tego formatu - bowiem w takiej sytuacji filmy zdecydowanej większości dużych hollywoodzkich wytwórni nie będą dostępne na dyskach HD DVD ( już teraz 6 z 9 największych koncernów filmowych wspiera Blu-ray ). A to znaczy, że dla konsumentów planujących zakup odtwarzacza HD zdecydowanie rozsądniejszym wyborem będzie urządzenie obsługujące standard Blu-ray.

Nie wiadomo na razie, czy ewentualna decyzja Paramount Pictures o porzuceniu HD DVD pociągnęłaby za sobą podobne działanie firmy DreamWorks Animation. Eksperci sądzą jednak, że jest to bardzo prawdopodobne - oba koncerny ściśle współpracują i zwykle korzystają z podobnych rozwiązań i technologii w zakresie dystrybucji filmów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także