Papież spotka się z pokoleniem internetu i Facebooka

Papież spotka się z pokoleniem internetu i Facebooka

01.08.2011 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Madrycie Benedykt XVI będzie przemawiał do "pokolenia internetu" i Facebooka - powiedział w sobotę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Papież będzie w Hiszpanii w dniach 18-21 sierpnia

W cotygodniowym komentarzu, przygotowanym dla Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego, ksiądz Lombardi podkreślił: "Jedziemy do Madrytu z papieżem ze świadomością stawienia czoła nowemu wielkiemu wyzwaniu".

Obraz
© (fot. AFP)

Jest nim, zauważył rzecznik Watykanu, przekazywanie słowa Bożego "pokoleniu internetu i portali społecznościowych" oraz "apelowanie o to, by odgrywało ono aktywną rolę w jego głoszeniu w nowych przestrzeniach życia"; "na kontynentach geograficznych, ale także tych wirtualnych" - dodał.

Ksiądz Federico Lombardi stwierdził, że uczestnicy najbliższego XXVI spotkania w Madrycie to już "trzecie pokolenie Dni Młodzieży". Pierwsza, podkreślił, była "generacja 6. roku, przepełniona aspiracjami rewolucyjnymi i liberalnymi z ich sprzecznościami".

"Drugie pokolenie jest z 198. roku, czyli czasów upadku murów i otwarcia przez Jana Pawła II nowych horyzontów, i było ono bardziej wrażliwe na wymiar duchowy" - wskazał.

Trzecie pokolenie to rok 2000, "generacja internetu i portali społecznościowych, młodzież z cyfrowego kontynentu" - oświadczył watykański rzecznik. Do niej, podkreślił, przemawiać teraz będzie Benedykt XVI.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)