Papież gwiazdą YouTube?

Papież gwiazdą YouTube?

Papież gwiazdą YouTube?
18.01.2009 13:30, aktualizacja: 19.01.2009 10:00

Papież Benedykt XVI będzie miał swój własny kanał w YouTube. Agencja AP informuje, że firma Google, właściciel internetowego serwisu wideo współpracuje już nad przedsięwzięciem wraz z CTV ( Vatican TV Center ) i Radiem Watykańskim.

*Papież Benedykt XVI będzie miał swój własny kanał w YouTube. Agencja AP informuje, że firma Google, właściciel internetowego serwisu wideo współpracuje już nad przedsięwzięciem wraz z CTV (Vatican TV Center) i Radiem Watykańskim. *

Teksty i wystąpienia Benedykta XVI, jak również aktualności dotyczące bieżącego pontyfikatu, będą publikowane bezpośrednio w kanale. Więcej informacji dotyczących projektu zostanie przekazanych do publicznej wiadomości w najbliższych dniach.

Mimo, że w niedawnej przeszłości z kręgów watykańskich dobiegały opinie, że nowoczesne technologie mają zły wpływ na nasze dusze, kościół w coraz większym stopniu korzysta z dobrodziejstw nowoczesności. Biskupi katoliccy zgadzają się, że takie media jak radio, telewizja, kino, Internet, nośniki CD/DVD i odtwarzacze multimedialne to w dzisiejszych czasach odpowiednie narzędzia ewangelizacyjne.

Za przykład może posłużyć tu iBreviary - aplikacja przeznaczona dla iPhone'a, która oferuje użytkownikowi dostęp do najpopularniejszych modlitw (jej autorem jest Paolo Padrini, włoski ksiądz i twórca stron internetowych).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)