Panoramiczny zegarek na wakacyjną wyprawę

Panoramiczny zegarek na wakacyjną wyprawę

Panoramiczny zegarek na wakacyjną wyprawę
Źródło zdjęć: © Timex
24.06.2009 14:25, aktualizacja: 24.06.2009 15:02

Timex proponuje innowacyjne podejście do zegarków na wyprawy. Nowy model z kolekcji Timex Expedition ma niepowtarzalny wygląd i wyposażony jest w cyfrowy kompas, wysokościomierz, barometr i termometr. Zarówno miłośnik weekendowych czy wakacyjnych wędrówek, jak i profesjonalny alpinista, odnajdzie w WS4 wytrawnego towarzysza.

Timex Expedition WS4 ma panoramiczny wyświetlacz, który –. oprócz czasu – pokazuje cztery kluczowe dla wyprawy parametry: położenie geograficzne, wysokość n.p.m., ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Zegarek pomaga w nawigacji w dowolnym terenie i w każdych warunkach, a ponadto przewiduje pogodę, zapowiadając zbliżające się burze albo przejaśnienia. Chronograf, alarm i timer to kolejne pożyteczne funkcje WS4.

Obraz
© (fot. Timex)

Kolekcję WS4 zaprojektowano we współpracy inżynierów Timex z Conradem Ankerem, amerykańskim alpinistą. Zegarek przeszedł „chrzest bojowy”. podczas ekstremalnej wspinaczki Ankera w regionie Garhwal w Himalajach. – WS4 wielokrotnie ostrzegał nas przed burzami śnieżnymi, mogliśmy więc się przed nimi zabezpieczyć. Na Dachu Świata zegarek sprawował się bez zarzutu – opowiada Conrad.

Wysokościomierz pozwala śledzić wysokość n.p.m. w zakresie od -39. do 8 997 metrów. Na wykresie pokazuje wzniesienia i spadki terenu. Ustawienie docelowej wysokości oraz alarm wysokości pomagają przygotowywać cele wspinaczki i ostrzegają o przekroczeniu zakładanej granicy.

Obraz
© (fot. Timex)

Barometr wskazuje ciśnienie na aktualnej wysokości oraz ciśnienie na poziomie morza. Zmiany ciśnienia pokazane są w formie graficznej. Kompas można kalibrować, co gwarantuje dokładne wskazania, niezależnie od położenia geograficznego.

Oprawa zegarka zbudowana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i obudowa waży niewiele. Zegarek jest wodoodporny do 5. metrów, co pozwala bez obaw pokonywać trasę w deszczu i śniegu czy przeprawiać się przez rzekę. Wygodny, gumowy pasek również jest odporny na wilgoć.

Dostępne są cztery modele z kolekcji WS4, w kolorach: pomarańczowym, niebieskim, żółtym oraz czarnym. Zegarki mają wymienne baterie. Cena każdego z modeli wynosi 749,00 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)