Panoramiczny NEC dla medycyny

Panoramiczny NEC dla medycyny

Panoramiczny NEC dla medycyny
24.07.2007 11:00, aktualizacja: 24.07.2007 13:04

W ofercie koncernu NEC pojawił się nowy monitor do zastosowań profesjonalnych, 26-calowy MDview 262. Wyświetlacz ten dysponuje matrycą wykonaną w technologii IPS, o rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Jak przekonuje producent, jest to "pierwszy na świecie kolorowy 26-calowy monitor do aplikacji medycznych".

MDview 262 dedykowany jest do zastosowań w medycynie - w badaniach ultrasonograficznych, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej bądź endoskopii. Urządzenie zostało fabrycznie skalibrowane zgodnie ze standardem DICOM.

Ekran pokryty został powłoką antyrefleksyjną. Wysokość jego położenia można regulować w zakresie 15 cm, ekran można również obrócić pod kątem 90 stopni.

Monitor został wyposażony w obsługę systemu ( Digital Uniformity Control ), dbającego o zachowanie zgodności jasności i kolorów wyświetlanego obrazu ( jak informuje producent, "odchylenia w nasyceniu kolorów oraz zmiany w jasności są minimalizowane przez automatyczną kompensację odcieni na całej powierzchni ekranu" dokonywaną przez stosowny procesor ). Urządzenie posiada też wbudowany czujnik pomiaru zmian w jasności pikseli.

Z monitorem dostarczane jest oprogramowanie GammaCompMD, pomocne w kalibracji urządzenia, a współpracujące z szeroką gamą kolorymetrów. W jego skład wchodzi m.in. GammaCompMD Administrator ( sprawdzanie parametrów obrazu przez sieć ), GammaCompMD Client oraz GammaCompMD Server.

Zabezpieczenie monitora przed kradzieżą stanowi zamek Kensington Lock.

Więcej informacji: NEC Display Solutions - http://www.nec-display-solutions.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)