Panasonic: wkrótce 40-calowe OLED-y?

Panasonic: wkrótce 40-calowe OLED-y?30.07.2008 14:31
Panasonic: wkrótce 40-calowe OLED-y?
Źródło zdjęć: © IDG

Koncern Matsushita ( szerzej znany dzięki marce Panasonic ) zamierza przekształcić jeden ze swoich ośrodków badawczo-rozwojowych w fabrykę wyświetlaczy OLED - poinformowała japońska gazeta Nikkei, powołując się na anonimowych przedstawicieli firmy. Wedle nieoficjalnych doniesień, w ciągu trzech lat w obiekcie tym ma się rozpocząć produkcja 40-calowy telewizorów OLED.

Dziennikarze Nikkei twierdzą, że Matsushita zamierza przeznaczyć na to "kilka miliardów jenów" ( czyli być może nawet kilkaset mln euro ). W nowej fabryce w pierwszej kolejności mają być wytwarzane 20-calowe ekrany OLED, zaś gdy nowa technologia zostanie dopracowana, ma się rozpocząć produkcja wyświetlaczy 40-calowych. Urządzenia takie mają pojawić się na rynku najpóźniej w 2011 r.

Przedstawiciele Matsushity na razie nie komentują tych doniesień - warto jednak przypomnieć, że kilka tygodni temu firma deklarowała, że bardzo interesuje się technologią OLED i zamierza ją rozwijać. Jednocześnie rzecznik koncernu stwierdził, że jest zbyt wcześnie, by można było podawać jakiekolwiek przewidywane terminy premier takich produktów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)