Panasonic prezentuje publicznie pierwszy plazmowy telewizor 3D

Panasonic prezentuje publicznie pierwszy plazmowy telewizor 3D

Panasonic prezentuje publicznie pierwszy plazmowy telewizor 3D
Źródło zdjęć: © Panasonic
05.10.2009 15:54

Przed kilkoma tygodniami działający w branży elektroniki użytkowej koncern Panasonic ogłosił, że pracuje nad telewizorem plazmowym zdolnym do obsługi efektów trójwymiarowych. Urządzenia tego typu z ekranem o przekątnej 50 cali (około 127 centymetrów) pojawiłby się na rynku w roku 2010. Dodatkowo firma ogłosiła, że we wtorek w pobliżu odbywających się w Tokio targów branżowych CEATEC zaprezentowane zostaną już prototypy takich urządzeń, a także dostosowane do nich specjalne okulary 3D. Panasonic, pytany przez heise online, nie chciał zdradzić szczegółów na temat ceny tego 50-calowego modelu.

Jeszcze w ramach targów IFA Panasonic przedstawił nagrania wideo, które zostały zarejestrowane podczas igrzysk olimpijskich w 200. roku. Firma chlubi się mianem oficjalnego międzynarodowego nadawcy igrzysk olimpijskich. O ile te nagrania podczas pokazu w Berlinie mogły również robić wrażenie, o tyle trailer przygotowywanego filmu kinowego "Avatar" na pokazowym systemie wypadł raczej nieszczególnie: prawdopodobnie ze względu na niski wskaźnik płynności klatek, jaki jest stosowany w filmach kinowych, w niektórych scenach – takich jak pokazująca śmigłowiec przelatujący przez ekran – widać było jeszcze poważne niedoskonałości.

W grudniu organizacja Blu-ray Disc Association (BDA) zamierza opublikować ostateczną specyfikację dla dysków 3D Blu-ray. Już teraz zapowiada się na to, że system Panasonica (podobnie jak system Sony) będzie spełniał warunki tej specyfikacji. Specjalne elektroniczne gogle wraz ze wspomnianą instalacją kina domowego 3D zgodnie z wymaganiami wyświetlają obraz dla lewego i prawego oka w pełnej rozdzielczości Full HD, a zastosowana w materiałach demonstracyjnych Disneya metoda kompresji obrazu MPEG-4 AVC Multi View Code (MVC) również odpowiada wymogom BDA.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)