Panasonic prezentuje "bezramkowe" ściany wideo

Panasonic prezentuje "bezramkowe" ściany wideo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.02.2016 07:05, aktual.: 18.02.2016 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic przedstawił podczas ISE najnowszą linię wyświetlaczy o wyjątkowo wąskiej ramce. Modele są przeznaczone do tworzenia ścian wideo o niemal niewidocznych odstępach miedzy ekranami wynoszących niespełna 1,8 mm. Dzięki temu oraz wysokiej jakości obrazu urządzenia sprawdzą się w branży Digital Signage oraz jako nośnik informacji w przestrzeni publicznej.

Najnowszy ekran Panasonic to model o przekątnej 55 cali. Pozwala on budować ściany wideo bez wyraźnych przerw między ekranami, wynoszącymi jedynie 1,8 mm. Jednocześnie, model charakteryzuje rozdzielczość obrazu Full HD i wysoka jasność na poziomie 700 cd/m2. Jest też wyposażony w panel IPS Direct-LED, który zapewnia jednolitą jakość i kolorystykę obrazu na całej powierzchni, szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie barw.

Wyświetlacz opracowano głównie z myślą o całodobowej pracy między innymi w miejscach publicznych, centrach monitoringu czy w sklepach detalicznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować go w prywatnym domu. Urządzenie będzie można zainstalować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Z kolei dla ułatwienia montażu wyposażono go w sztywną ramę i magnetyczne mocowania.

- Dzięki wyposażeniu w funkcję awaryjnego przełączania sygnału (ang. Quick Failover and Failback) model gwarantuje nieprzerwane działanie, nawet jeśli w przesyłaniu głównych sygnałów wideo i audio wystąpi zakłócenie. Ponadto, jest on tak zaprojektowany, by mógł pracować w trybie 24/7 - mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.

Nowy wyświetlacz Panasonic do tworzenia ścian wideo na rynek wejdzie jesienią 201. roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kryształy pamięci to już nie fikcja

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)