Panasonic Lumix DMC-GH1 trafi w pierwszej kolejność na rynek japoński

Panasonic Lumix DMC‑GH1 trafi w pierwszej kolejność na rynek japoński

Panasonic Lumix DMC-GH1 trafi w pierwszej kolejność na rynek japoński
Źródło zdjęć: © Panasonic
27.03.2009 16:00, aktualizacja: 27.03.2009 16:44

Aparat fotograficzny Panasonic Lumix DMC-GH1 został zaprezentowany na początku marca bieżącego roku podczas odbywającej się w Las Vegas imprezy PMA 09. Producent nie ujawnił wówczas ceny urządzenia ani daty premiery. Dziś wiemy już, że nowa konstrukcja oparta o standard Mikro Cztery Trzecie trafi w pierwszej kolejności na rynek japoński.

Panasonic w grudniu ubiegłego roku wprowadził na polski rynek aparat Lumix DMC-G1 - http://www.pcworld.pl/news/327459.html, który mimo braku lustra zapewniał możliwość wymiany obiektywów. W marcu bieżącego roku, podczas odbywającej się w Las Vegas imprezy PMA 09, zaprezentowana została zbliżona konstrukcja o nazwie Lumix DMC-GH1. Podobnie jak poprzednik jest ona oparta o standard Mikro Cztery Trzecie. Podstawową różnicą jest możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, o czym wspominaliśmy w artykule Panasonic Lumix DMC-GH1 nagrywa wideo Full HD - http://www.pcworld.pl/news/339904.html. Producent nie ujawnił jednak wówczas ceny urządzenia. Wstrzymał się również od podania daty premiery. Sytuacja ta uległa dzisiaj zmianie.

Lumix DMC-GH1 trafi w pierwszej kolejności na rynek japoński. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni będą mogli kupować ten model począwszy od 24 kwietnia bieżącego roku. Panasonic wycenił urządzenie w wersji z obiektywem Lumix G Vario 45-200 mm na około 1530 USD. W dalszym ciągu nie znamy jednak terminów premier aparatu na innych rynkach.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)