Panasonic i Toshiba wyprodukują OLED-y

Panasonic i Toshiba wyprodukują OLED-y
Źródło zdjęć: © IDG

22.07.2008 13:30, aktual.: 22.07.2008 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncerny Toshiba i Matsushita ( właściciel marki Panasonic ) zamierzają wspólnie produkować wyświetlacze OLED - donosi japońska gazeta Nikkei. Firmy utworzyły właśnie spółkę Toshiba Matsushita Display Technology, która w najbliższych miesiącach zacznie wytwarzać "organiczne" wyświetlacze.

Pierwszymi produktami nowej firmy ( 60% przedsiębiorstwa należy do Toshiby, 40% - do Matsushity ) będą niewielkie, 2,5-calowe wyświetlacze, przeznaczone do montażu w najróżniejszych urządzeniach przenośnych - np. odtwarzaczach multimedialnych, telefonach komórkowych, czy systemach nawigacji GPS. Przedstawiciele koncernów szacują, że po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej nowa firma będzie w stanie wytwarzać nawet milion takich ekranów miesięcznie.

Niestety, na razie nie wiadomo, czy i kiedy Toshiba Matsushita Display Technology zamierza poszerzyć ofertę o większe ekrany OLED, które mogłyby znaleźć zastosowanie w telewizorach.

Warto jednak przypomnieć, że kilkanaście dni temu przedstawiciele kilku największych japońskich koncernów elektronicznych ( w tym także Toshiby i Matsushity ) poinformowali o planach stworzenia konsorcjum, którego zadaniem będzie rozwijanie technologii OLED. Z pierwszych zapowiedzi wynika, że celem konsorcjum będzie opracowanie rozwiązań i technologii, które pozwolą na produkowanie i wprowadzenie na rynek urządzeń wyposażonych w duże wyświetlacze OLED ( szerzej pisaliśmy o tym w tekście "OLED - porozumienie ponad podziałami" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/158274.html ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)