Panasonic: dwa nowe obiektywy do aparatów Lumix G

Panasonic: dwa nowe obiektywy do aparatów Lumix G

Panasonic: dwa nowe obiektywy do aparatów Lumix G
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.08.2011 13:49, aktualizacja: 22.09.2011 10:41

Panasonic wprowadził na rynek dwa nowe, wymienne obiektywy do aparatów Lumix G. Oznaczone są symbolami Lumix G X H-PS14042 oraz X H-PS45175.

Obiektywy wyposażono w funkcję Power Zoom, która umożliwia zmianę ogniskowej z poziomu korpusu. To pierwsze modele w oznaczonej literą X serii do aparatów Lumix G. Reprezentują one nowy typ najwyższej klasy obiektywów zmiennoogniskowych opartych na standardzie Micro 4/3.

W obu obiektywach zastosowano stworzoną przez firmę Panasonic technologię Nano Surface Coating, aby znacznie zminimalizować odbicia w całym zakresie światła widzialnego. Pozwala to uzyskać bardzo wyraźny obraz i zdecydowanie ograniczyć efekty poświaty i odblaski. Dźwignia zoom na korpusie obiektywu —. pierwsza w branży w obiektywie wymiennym — umożliwia użytkownikom szybkie, precyzyjne i ciche korzystanie z zoomu zwłaszcza podczas nagrywania filmów HD. Specjalna dźwignia umożliwia też ręczne nastawianie ostrości, co zapewnia użytkownikom jeszcze dokładniejszą kontrolę.

Nowy system optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S., który został niedawno wbudowany w oba obiektywy Lumix G X oraz większa czułość czujnika żyroskopowego znacznie poprawiają możliwości korekcji rozmycia spowodowanego drżeniem ręki i odczuwalnie podnosi ostrość.

Nowy obiektyw Lumix G X H-PS1404. oferuje szeroki zakres zoomu, sięgający od 14 do 42 mm (odpowiednik zakresu 28-84 mm w aparacie 35 mm). Dwie soczewki ED i cztery soczewki asferyczne korygują wiele zniekształceń. W porównaniu do standardowego obiektywu Lumix G 14-42 mm, nowe urządzenie ma znacznie lepsze parametry optyczne, a jednocześnie jest o 58% mniejsze (po wyłączeniu) i o 48% lżejsze.

Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy Lumix G X H-PS4517. udostępnia szeroki zakres regulacji ostrości od 45 do 175 mm (odpowiednik zakresu 90-350 mm w aparacie 35 mm). Oferuje wysoki kontrast i dobrą rozdzielczość do robienia zdjęć w trybie szerokokątnym, dzięki czemu sprawdza się w przypadku portretów i uzupełnia obiektyw Lumix G X H-PS14042. To pierwsze urządzenie na rynku, w którym zastosowano szybki wewnętrzny system ogniskowania ze swobodnym mechanizmem Multi-Actuator Floating Inner Focus System. Gwarantuje on, że powietrze i kurz nie są wciągane do obiektywu w trakcie powiększania lub nastawiania ostrości.

Obiektywy Lumix G X VARIO są dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych (czarna i srebrna). Zestaw GF3. zawierający korpus GF3 i obiektyw Lumix G X VARIO będzie dostępny w całej Europie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)