Pakistan delegalizuje szyfrowanie danych

Pakistan delegalizuje szyfrowanie danych
Źródło zdjęć: © chip.pl

01.09.2011 13:26, aktual.: 22.09.2011 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd Pakistanu wprowadza zakaz szyfrowania danych, w szczególności w prywatnych sieciach VPN. Powód? Uniwersalna „walka z terroryzmem”.

Pakistański Internet jest zbudowany w taki sposób, by umożliwić jak największą jego kontrolę. Każdy pakiet danych przepływa przez Biuro Wymiany Danych i jest analizowany przez tamtejszy urząd komunikacji, który może, jeśli uzna to za stosowne, zablokować dane treści, jeśli te wydają się „niestosowne”. (w tym kraju zablokowano między innymi Facebooka na czas konkursu na najzabawniejszą karykaturę Mahometa). Aby obejść zabezpieczenia, używano VPN-ów. Teraz jednak dostawcy internetowi będą musieli zawiadamiać władze, jeśli ktoś skorzysta z tego mechanizmu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Warto zaznaczyć, że VPN jest używany również w wielu firmach, zapewniając bezpieczną wymianę ważnych danych, nieraz zaszyfrowanych. Owe firmy również będą musiały podporządkować się do tego zakazu. –. To brzmi jak zakazywanie używania samochodów, bo zamachowcy-samobójcy ich używają – komentuje Shakir Husain, CEO pakistańskiej firmy Creative Chaos.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Robot najlepszym przyjacielem staruszków"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)