Padły polskie strony: Wykop.pl, Kwejk.pl i inne. Dlaczego?

Padły polskie strony: Wykop.pl, Kwejk.pl i inne. Dlaczego?
Źródło zdjęć: © chip.pl

04.06.2012 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dniu dzisiejszym doszło do awarii w jednej z firm hostingowych, której klientami są najpopularniejsze polskie serwisy, w tym Wykop.

Dla niektórych to była prawdziwa katastrofa, gdyż od rana nie można było dostać się na strony internetowe, hostowane przez firmę Beyond. Powodem było odcięcie zasilania w jednej z sekcji serwerowni. Dostało się między innymi serwisom Wykop,Money.pl, Komórkomania i NaTemat. W tej chwili wszystko już wróciło do normy. Wszystko, poza serwisem Kwejk.pl, który w dalszym ciągu nie jest dostępny, a który pierwsze problemy miał już wczoraj. Ten serwis, co komplikuje sprawę, nie jest klientem firmy Beyond, zatem powód niedostępności musi leżeć gdzie indziej. Póki co, nie wiemy gdzie.

_ W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji - niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług. _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: PBlizzard w tarapatach z powodu serwerów do Diablo III

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także