Pad od Xboxa mógł wyglądać zupełnie inaczej - jak np... statek kosmiczny!

Pad od Xboxa mógł wyglądać zupełnie inaczej - jak np... statek kosmiczny!
Źródło zdjęć: © flickr / Major Nelson / CC BY 2.0)

28.06.2016 05:26, aktual.: 29.12.2016 08:18

Kontrolery do konsoli Xbox, które widzicie na zdjęciu, są znane nie tylko miłośnikom gier. Charakterystyczne pady Microsoftu na stałe wpisały się w świat tzw. konsolówek i nierozerwalnie kojarzą się ze sprzętem od amerykańskiego producenta. Ale czy zdajecie sobie sprawę z tego, że pierwsze pady do Xboxa mogły wyglądać zupełnie inaczej? Seamus Blackley, projektant gier wideo, który pracował dla Microsoftu nad pierwszym Xboxem, podzielił się ze światem koncepcjami kontrolerów. W tej galerii zobaczycie, jak wyglądały wizje padów w 1999 roku. Mimo że to szkice sprzed siedemnastu lat, trzeba przyznać, że naprawdę robią wrażenie. Tym bardziej, że wyglądają tak, jakby miały powstać dopiero za kolejnych siedemnaście lat lub nawet później. Jednym kojarzą się ze statkami kosmicznymi, innym z futurystycznymi pojazdami. A wam? Który podoba się wam najbardziej i z czym wam się kojarzą projekty padów Xboxa z 1999 roku?

Kontrolery do konsoli Xbox, które widzicie na zdjęciu, są znane nie tylko miłośnikom gier. Charakterystyczne pady Microsoftu na stałe wpisały się w świat tzw. konsolówek i nierozerwalnie kojarzą się ze sprzętem od amerykańskiego producenta. Ale czy zdajecie sobie sprawę z tego, że pierwsze pady do Xboxa mogły wyglądać zupełnie inaczej?

Seamus Blackley, projektant gier wideo, który pracował dla Microsoftu nad pierwszym Xboxem, podzielił się ze światem koncepcjami kontrolerów. W tej galerii zobaczycie, jak wyglądały wizje padów w 1999 roku. Mimo że to szkice sprzed siedemnastu lat, trzeba przyznać, że naprawdę robią wrażenie. Tym bardziej, że wyglądają tak, jakby miały powstać dopiero za kolejnych siedemnaście lat lub nawet później. Jednym kojarzą się ze statkami kosmicznymi, innym z futurystycznymi pojazdami. A wam? Który podoba się wam najbardziej i z czym wam się kojarzą projekty padów Xboxa z 1999 roku?

Jednym kojarzą się ze statkami kosmicznymi, innym z futurystycznymi pojazdami. A wam? Który podoba się wam najbardziej i z czym wam się kojarzą projekty padów Xboxa z 1999 roku?

1 / 4

1. Płaszczka? Minigra?

Obraz
© VG27/7.com via chip.pl

4 marca 2000 roku Sony wypuściło na rynek konsolę PlayStation 2. Microsoft już wcześniej pracował nad konkurencyjnym sprzętem, jednak pierwszy Xbox zadebiutował na rynku dopiero 15 listopada 2001 roku. Inżynierowie giganta z Redmond mieli więc jeszcze sporo czasu, by dopracować sprzęt.

2 / 4

3. Hełm?

Obraz
© VG27/7.com via chip.pl

Seamus Blackley pracował nad koncepcją Xboxa od 1999 roku. Wówczas wzorem nowoczesnej konstrukcji była konsola Dreamcast i to właśnie nią inspirowano się podczas projektowania Xboxa. Rysunki koncepcyjne ujawnione teraz przez Blackley'a pokazują, że Microsoftowi nie brakowało fantazji.

3 / 4

4. Statek kosmiczny? Pilot Batmana?

Obraz
© VG27/7.com via chip.pl

Zauważcie, że już wtedy rozważano wprowadzenie wyświetlacza do kontrolera. Na ten ruch zdecydowało się dopiero Nintendo w swoim Wii-U w 2012 roku. Rysunki sugerują także, że inżynierowie planowali wprowadzić do kompletu przystawkę z drugim wyświetlaczem - coś na kształt PocketStation od Sony.

4 / 4

2. Pająk "plujący" siecią?

Obraz
© VG27/7.com via chip.pl

Rozmieszczenie gałek analogowych także jest odmienne od ostatecznego układu padów Microsoftu. Ba, w jednym projekcie nawet całkowicie pominięto "grzybki".

A wam, który projekt najbardziej się podoba, na którym grałoby się najlepiej?

słk / chip

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)