P4 oficjalnie o rezerwacji 900 MHz

P4 oficjalnie o rezerwacji 900 MHz

P4 oficjalnie o rezerwacji 900 MHz
17.11.2008 15:38, aktualizacja: 17.11.2008 16:37

P4, zwycięzca ogłoszonego przez UKE przetargu na częstotliwość 900 MHz, złożył dziś wniosek o rezerwację częstotliwości. Fakt ten oficjalnie skomentował prezes firmy Chris Bannister.

Szerzej o wynikach konkursu pisaliśmy w tej wiadomości.

Jak informuje firma w komunikacie, pozyskanie częstotliwości pozwoli na kolejne korzystne dla polskich klientów obniżki cen usług telekomunikacyjnych. Nowe możliwości technologiczne pozwolą P4 na unikalną możliwość zaoferowania usług szybkiego mobilnego Internetu na słabo zamieszkałych terenach Polski, gdzie inwestowanie nie było do tej pory opłacalne dla innych operatorów. P4 jest gotowy zapłacić opłatę zaoferowaną w przetargu tak szybko jak to tylko możliwe, aby rozpocząć świadczenie usług jeszcze w tym roku.

_ To kolejny przełomowy punkt dla polskiej branży telekomunikacyjnej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy jedną z niewielu w Europie licencji na częstotliwość 900 MHz, która pozwala świadczyć usługi mobilnego Internetu. Rezerwacja częstotliwości pozwoli Play na zdecydowanie szybszy i bardziej efektywny kosztowo rozwój własnej sieci. Do tej pory zainwestowaliśmy 650 mln euro, stworzyliśmy ponad 1400 stanowisk pracy i zmniejszyliśmy ceny komórkowych usług telekomunikacyjnych w Polsce o przeszło 35%. Wygrana licencja i kolejne 500 mln euro na inwestycje będzie pozytywnym impulsem do dalszego rozwoju rynku usług 3,5 G, których Play jest liderem _ - komentuje decyzję Chris Bannister, prezes P4.

Sieć P4 obejmuje teraz przeszło 2000 własnych stacji bazowych 3G, obsługuje ponad 1,7 mln klientów, a do końca roku ma ich być - według zapewnień firmy - 2 mln.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)