Otwarty wykład z Joanną Zastróżną w Warszawskiej Szkole Fotografii

Otwarty wykład z Joanną Zastróżną w Warszawskiej Szkole Fotografii

Otwarty wykład z Joanną Zastróżną w Warszawskiej Szkole Fotografii
16.02.2010 12:01

W najbliższą sobotę (20 lutego br.), Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na autorski wykład z jedną z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia – fotografką Joanną Zastróżną. Spotkanie odbędzie się w siedzibie WSFoto, przy ul. Łazienkowskiej 14. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Joanna Zastróżna uznawana jest za jedną z najciekawszych współczesnych fotografek, z nurtu fotografii artystycznej. W jej pracach zauważyć można przewijające się wpływy malarstwa, grafiki, teatru czy filmu. Świat sztuki, w którym najlepiej się odnajduje to „malarstwo”. obrazu fotograficznego. Inspiracje do swoich prac czerpie nie tylko z własnych doświadczeń i życia, ale również z otaczającej jej rzeczywistości, czego efektem są prace fantazyjne, abstrakcyjne, odbiegające od tych, które widujemy na co dzień. Artystka urodziła się w 1972 roku i mieszka w Sopocie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki, gdzie uzyskała dyplom z projektowania graficznego i fotografii w pracowniach prof. Z. Walickiego i prof. W. Węgrzyna. Od tego roku, Joanna Zastróżna dołączy do grona wykładowców Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Obraz
© "Zagęszczanie" (fot. Joanna Zastróżna)

Wybrane, autorskie wystawy indywidualne: „Messenger”, fotografia, Mała Galeria ZPAF –. CSW, Warszawa, 1999; Replica Art Center, Sztokholm, Szwecja, 2000; fotografia i malarstwo, Leigh on Sea, Art Trail, Wielka Brytania, 2003; „ZageszczanieNR2", wizyTujachGallery, Warszawa, 2006. Wybrane, autorskie wystawy zbiorowe: Fotografia – „ Debiuty ‘97”; Plakat - Festival de l'air du Temps, Francja, 1997; Moda - Finał SIFA, Warszawa 1997; „Jutro jest dziś - Tomorrow is today", Polska, Japonia, Nara, Osaka, Kyoto, Wrocław, Kraków, Sopot 1999; „Vztahy - Relacje", Dom Fotografii -, Poprad, Słowacja, 1999; „Glob-All", fotografia, Woman Kraft Gallery, Tucson, Arizona, USA, 2004; ‘XX w fotografii polskiej" Shoto Museum of Art, Tokio, Japan, 2006.

Wykład odbędzie się 2. lutego br. (sobota) o godz. 19.30 w siedzibie WSFoto przy ul. Łazienkowskiej 14. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)