Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce!

Strona głównaOtwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce!
23.02.2015 11:46
Otwarto pierwszy dwustronny bankomat Bitcoin w Polsce!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Projekt Bitcoinomat stawia sobie na celu stworzenie największej sieci bankomatów Bitcoin w Polsce. W niecałe 3 miesiące od uruchomienia swojej jednostronnej maszyny w warszawskim Bobby Burger, tym razem otworzył pierwszą dwustronną maszynę tego typu w Five Restaurant przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie.

To, co wyróżnia ten bitcoinomat względem innych, to fakt, iż jest pierwszym, w kraju, który umożliwia zarówno kupno, jak i sprzedaż cyfrowej waluty _ Bitcoin _za gotówkę.

"_ Bitcoin to cyfrowa waluta przyszłości, w tej chwili na całym świecie coraz więcej firm przyjmuje płatności w tej formie, można np. wymienić jednym tchem gigantów takich jak Microsoft, Paypal, Ebay czy NewEgg. Polska również podąża za takim trendem, a misją Bitcoinomat na rynku jest stawianie maszyn ułatwiających nabywanie tej waluty. Dzięki nam nie trzeba się rejestrować na giełdach, podawać swoich danych, czekać na przelewy. Cały zakup czy sprzedaż w naszych maszynach są natychmiastowe - trzeba mieć tylko portfel Bitcoin, gotówkę i być pełnoletnim" _ - mówi Andrzej Głowicki, właściciel Bitcoinomat.pl

Maszyna przy Grzybowskiej 5 w Five Restaurant jest obecnie najnowocześniejszą w Polsce, pobiera 5% prowizji, przyjmuje PLN i została wprowadzona przy współpracy z firmą Midgar.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trwa instalacja najmocniejszego polskiego superkomputera?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)