Oto najnowszy pakiet Microsoft Office 2016 - znamy szczegóły

Oto najnowszy pakiet Microsoft Office 2016 - znamy szczegóły

Oto najnowszy pakiet Microsoft Office 2016 - znamy szczegóły
Źródło zdjęć: © Microsoft
23.09.2015 15:43, aktualizacja: 24.09.2015 08:44

23 września swoją światową premierę ma Office 2016. Aplikacje w nim zawarte stanowią też integralną część Office 365, usługi chmurowej dostępnej w modelu subskrypcji, która pomaga lepiej pracować w zespole. Microsoft zapowiedział również nowe, ulepszone dodatki do Office 365. Co nowego kryje w sobie Office 2016 i jak wygląda? Oto lista ulepszeń oraz spora galeria.

• Współtworzenie jest obecnie dostępne w desktopowych wersjach aplikacji Word, PowerPoint *and *OneNote. Funkcja pisania w czasie rzeczywistym w Wordzie pozwala użytkownikom na bieżąco śledzić zmiany wprowadzane przez innych.

• Integracja Skype *z aplikacjami *Office Online i rozbudowanymi aplikacjami klienckimi pozwala wymieniać komunikaty tekstowe, udostępniać ekran, rozmawiać lub prowadzić czaty wideo bezpośrednio z poziomu dokumentów. Niebawem pojawią się ponadto nowe rozwiązania Office 365: Zaprezentowany Office 365 Planner pomaga zespołom organizować pracę poprzez tworzenie planów, organizowanie i przydzielanie zadań, wyznaczanie terminów i aktualizowanie statusu za pośrednictwem wizualnych konsol oraz powiadomień e-mail. Planner będzie dostępny w wersji Preview dla użytkowników Office 36. First Release w następnym kwartale.

• Ważne aktualizacje usługi OneDrive dla Firm pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Zmiany będą związane z synchronizacją, pracą w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych, kontrolą IT oraz tworzeniem oprogramowania. Oprogramowanie klienckie do Windows i Maca zaoferuje ulepszony interfejs użytkownika, większą niezawodność i więcej opcji synchronizacji, a także zwiększony limit rozmiaru plików i pojemności dysku internetowego.

• Zapowiedziana wcześniej w tym roku usługa *GigJam *jest dostępna w wersji Private Preview i stanie się częścią Office 36. w 2016 r.

Office 2016 to też funkcje, które pomagają pracować szybciej i _ inteligentniej _:Outlook 2016 zapewnia _ "najinteligentniejszą dotychczas" _ skrzynkę odbiorczą z błyskawicznym wyszukiwaniem i automatycznym usuwaniem poczty o niskim priorytecie. Każdy adresat z wiersza „Do:”. ma dostęp do dokumentów z nowoczesnymi, chmurowymi załącznikami.

• Funkcja Powiedz mi pomaga szybko znaleźć odpowiednią funkcję lub polecenie Office, a inteligentne wyszukiwanie wyświetla kontekstowe informacje z Internetu tuż obok dokumentu.

Excel 2016 zawiera funkcję zintegrowanego publikowania w Power BI oraz nowoczesne typy wykresów, które pomagają wykorzystać pełen potencjał danych. • Lista ostatnio używanych dokumentów pozwala użytkownikowi kontynuować pracę od miejsca, w którym ją przerwał. Praca podąża za użytkownikiem, między wszystkimi urządzeniami, bez względu na to, czy używa Office Online, aplikacji Office Mobile, czy też desktopowych aplikacji Office 2016.

_ "Najbezpieczniejszy Office" _

Aplikacje Office 201. w połączeniu z usługą Office 365 oferują nowe funkcje, które zapewniają przedsiębiorstwom wyższy stopień bezpieczeństwa i ochrony:

Zapobieganie wyciekowi danych –. dzięki narzędziom, które pozwalają administratorom IT zarządzać zasadami tworzenia treści i udostępniania dokumentów w programach Word, PowerPoint, Excel i Outlook znacznie ograniczono ryzyko ujawnienia wrażliwych danych.

• Wieloczynnikowe uwierzytelnianie gwarantuje bezpieczeństwo dostępu do treści spoza sieci korporacyjnej.

• Korporacyjna ochrona danych, która będzie dostępna w aplikacjach Office Mobile dla Windows 1. później w tym roku, a w aplikacjach desktopowych na początku przyszłego roku, umożliwia zabezpieczone udostępnianie dokumentów w ramach przedsiębiorstwa.

Dostępność i wymagania

Nowe aplikacje Office 2016 są dostępne w 40 językach i wymagają Windows 7 lub nowszej wersji systemu. Od momentu premiery abonenci Office 365 mogą pobrać nowe aplikacje Office 2016 w ramach swojej subskrypcji. Automatyczne aktualizacje zaczną być oferowane abonentom w nadchodzącym miesiącu. Od dziś Office 201. można też nabyć jednorazowo w wersjach dla komputerów PC oraz Mac.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)