Oto komputer dla prawdziwych entuzjastów

Oto komputer dla prawdziwych entuzjastów

Oto komputer dla prawdziwych entuzjastów
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.12.2014 10:29, aktualizacja: 03.12.2014 11:10

Gigabyte zaprezentował GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI (GV-N980X3WA-4GD) – zestaw dla wymagających graczy. W skład GV-N980X3WA-4GD wchodzą trzy karty graficzne GeForce GTX 980 G1 Gaming wyposażone w system chłodzenia wodnego Waterforce.

Każda z kart graficznych wyposażona jest w indywidualny zestaw chłodzenia wodnego składający się z pompy oraz zewnętrznego radiatora, który montowany jest w nadbudówce umieszczonej na obudowie komputera. Na przednim panelu nadbudówki znajduje się również wyświetlacz OLED oraz panel sterujący, który umożliwia kontrolowanie pracy chłodzenia. Użytkownik może wybrać temperaturę docelową – w tym trybie system automatycznie dostosowuje parametry pracy pomp i wentylatorów, lub ręcznie zmieniać ustawienia według własnych preferencji.

Wykorzystanie chłodzenia wodnego Waterforce, w porównaniu do konstrukcji referencyjnej, powala na obniżenie temperatury pracy kart graficznych o ponad 42 procent (temp. poniżej 600 C), przy jednoczesnej redukcji natężenia generowanego hałasu o 13 dB – do poziomu około 30 dB w trakcie obciążenia.

Ponadto użytkownicy GV-N980X3WA-4GD mogą wykorzystać rozbudowane możliwości overclockungu.

Zestaw GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI dostarczany jest w zabezpieczonej walizce. Montaż poszczególnych elementów nie powinien sprawić problemów. W komplecie otrzymujemy trzy katy graficzne z zainstalowanym fabrycznie chłodzeniem wodnym oraz stalową nadbudówkę służącą do montażu radiatorów, która dodatkowo wyposażona jest w wyświetlacz OLED i panel sterowania. Kolejne elementy zestawu GV-N980X3WA-4GD to mostek SLI z podświetlanym logo Gigabyte, wspornik dla kart graficznych, specjalne klamry pozwalające na spięcie rurek oraz panel do zatoki 5,25 cala, który umożliwia wyprowadzenie rurek na zewnątrz.
Zestaw GTX 980 G1 Gaming Waterforce 3-way SLI (GV-N980X3WA-4GD) będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w przyszłym roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Miały trafić do kin, są już na torrentach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)