Oto Asus Padfone - dwa w jednym. Szaleństwo, czy geniusz?

Oto Asus Padfone - dwa w jednym. Szaleństwo, czy geniusz?

Oto Asus Padfone - dwa w jednym. Szaleństwo, czy geniusz?
30.05.2011 15:17, aktualizacja: 30.05.2011 15:39

Tablet i smartfon - od dzisiaj to jedność. Wszystko to za sprawą nowej propozycji Asusa, który z 10-calowego urządzenia zrobił stację dokującą dla 4-calowego smartfona.

Padfone to nazwa nowego, innowacyjnego urządzenia tajwańskiego producenta, które składa się z dwóch części - tabletu z 10,1-calowym ekranem o rozdzielczości 128. x 800 pikseli oraz smartfona z 4-calowym wyświetlaczem. Nie są to jednak dwa, zupełnie oddzielne urządzenia. Asus obiecuje bowiem, że bateria tabletu pozwoli na naładowanie akumulatora telefonu, natomiast telefon potrafi dostarczyć łączność internetową tabletowi za pomocą funkcji hotspota WiFi.

Obraz
© (fot. Asus)

To jednak nie jedyne korelacje między dwoma składnikami Padfone'a. Tajwański producent twierdzi, ze w odpowiednim trybie ekran tabletu będzie rozszerzeniem tego, co widzimy na smartfonie, z całkowitym dopasowaniem UI do wielkości ekranu. Tablet ma korzystać także z wbudowanej w telefon pamięci. Smartfon jest ponadto wyposażony w dwie kamery - przednią do wideorozmów oraz tylną, 5-megapikselową, która może być współdzielona z tabletem.

Obraz
© (fot. Asus)

Asus jeszcze nie zdecydował się na ujawnienie pełnej specyfikacji technicznej, a więc o cenie i dostępności także na razie nie może być mowy.

Aktualizacja:

Rynkową premierę Padfone'a Asus zaplanował dopiero na koniec 201. roku. Powód? Nie można wprowadzić na rynek smartfona z systemem Honeycomb dla tabletów. Tajwański producent najprawdopodobniej czeka więc na ujednolicenie Androida, które ma przyjść wraz z projektem Ice Cream Sandwich. Cenę trudno jest nam oszacować, skoro nie znamy kompletnej specyfikacji technicznej urządzenia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Pirate Bay ukrywa serwery w tajnej podziemnej bazie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)