Oszustwo przy sprzedaży działek. Zarobiły ponad 100 tys. złotych

Oszustwo przy sprzedaży działek. Zarobiły ponad 100 tys. złotych

Działka rolna
Działka rolna
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
05.07.2021 19:39

Dwie mieszkanki Legnicy postanowiły zarobić na jednej działce kilkukrotnie. Ich pomysł na biznes nie był legalny. Oszukały cztery osoby na łączną kwotę ponad 107 tysięcy złotych. Sprawą zajęła się legnicka policja.

Dwie mieszkanki Legnicy dopuściły się szeregu oszustw przy sprzedaży działki. Od października 2020 do lutego 2021 roku szukały chętnych do zakupu działki, podając w ogłoszeniach różną jej wielkość - od 15 do 60 arów. W tym okresie znalazło się na nią wielu chętnych, więc kobiety postanowiły spróbować pobrać zadatki od zainteresowanych.

- Kobiety kilkakrotnie oferowały tę samą działkę, podając jej różną wielkość od 15 do 60 arów. Nieruchomość była na tyle atrakcyjna, że zainteresowało się nią kilka osób. Widząc duży popyt, kobiety zawierały umowy przedwstępne pobierając zadatki w różnych kwotach, jednak nigdy nie doszło do zawarcia umowy sprzedaży. W ten sposób oszustki od czterech osób pokrzywdzonych pobrały pieniądze w kwocie 107 500 złotych - mówi podkomisarz Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

Teraz już wiemy, że wspomniana nieruchomość nigdy nie miała być sprzedana. W ogłoszeniach podawano różne powierzchnie tych działek, by oszukani nie zorientowali się, że na sprzedaż ponownie wystawiono działkę, za którą wpłacili już zadatek.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy informują, że kobiety, które ogłaszały chęć sprzedaży gruntu, choć nie miały zamiaru doprowadzić do transakcji, usłyszały zarzuty oszustwa. Za cały proceder grozi im aż 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)