Oszustwo na koronawirusa. Nikt nie będzie blokował twoich pieniędzy!

Oszustwo na koronawirusa. Nikt nie będzie blokował twoich pieniędzy!14.03.2020 09:55
Oszustwo na koronawirusa. Nikt nie będzie blokował twoich pieniędzy!
Źródło zdjęć: © Facebbok.com/PKOBP

Oszuści wykorzystują obawy i zwiększone środki bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa. W najnowszej akcji wysyłają SMS-y informujące o ściągnięciu pieniędzy z konta do rezerwy krajowej NBP.

Oszuści wysyłają SMS-y z następującym tekstem:

"Informujemy iż zgodnie z spec ustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN."

Do wiadomości dołączony jest link do strony logowania do banku. Jednak nie jest to oryginalna strona banku, a podstawiona przez oszustów. To typowa próba wyłudzenia danych do logowania do bankowości internetowej. Jeśli ktoś da się nabrać i spróbuje się zalogować na stronie z przesłanego linku, to przestępcy uzyskają informacje, dzięki którym dostaną się do konta ofiary i będą mogli przelać jej pieniądze na zewnętrzne konto.

Atmosfera niepewności związana z pandemią koronawirusa to świetna okazja dla oszustów i naciągaczy. Dlatego informacje o samym wirusie, a także działaniach rządu i banków należy czerpać jedynie z zaufanych źródeł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)