Oszust internetowy złapany. Na aukcjach oferował sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał

Oszust internetowy złapany. Na aukcjach oferował sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał

Oszustwa internetowe są coraz powszechniejsze
Oszustwa internetowe są coraz powszechniejsze
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
05.02.2021 15:15

33-letni mężczyzna z Namysłowa został zatrzymany przez lokalnych funkcjonariuszy policji. Podejrzany usłyszał aż dziesięć zarzutów dotyczących oszustw internetowych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie popularność zakupów przez internet znacznie wzrosła. To stworzyło dodatkowe pole działania dla oszustów internetowych. Policjanci zatrzymali właśnie 33-letniego mężczyznę, który oferował na aukcjach internetowych sprzęt, którego fizycznie nie posiadał. Z ustaleń śledczych wynika, że oszukał minimum kilkanaście osób. Teraz grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Oszustwa internetowe coraz częstsze

Mężczyzna posługiwał się kilkoma fałszywymi kontami, które miały go chronić przed wpadką. Sprzedawał elektronikę, a gdy kupujący wpłacali pieniądze – znikał. Oszust usłyszał już dziesięć zarzutów, ale na policję zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby. Funkcjonariusze dotarli do bazy kupujących na aukcjach 33-latka i sprawdzają, czy jego nabywcy otrzymali towar, czy również są ofiarami przestępstwa.

Policja coraz częściej informuje o działalności przestępców na popularnych serwisach z aukcjami internetowymi. Wśród nich dużą popularnością cieszą się m.in. OLX, Allegro czy Facebook. Przykładowo w styczniu doszło do oszustw na łączną kwotę około 50 tys. złotych. Kobieta sprzedawała nieistniejący towar na OLX i Facebooku. Zanim zatrzymała ją policja, udało się jej zrealizować aż 293 nieuczciwe transakcje.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)