Oszuści wyłudzili ponad 135 tys. zł od starszej osoby. Udawali policjantów

Oszuści wyłudzili ponad 135 tys. zł od starszej osoby. Udawali policjantów

Oszuści wyłudzili ponad 135 tys. zł od starszej osoby. Udawali policjantów
Źródło zdjęć: © Policja
Arkadiusz Stando
05.02.2019 15:48, aktualizacja: 05.02.2019 17:19

Oszuści znów żerują na naiwności starszych osób. 77-letnia kobieta padła ofiarą bardzo perfidnej kradzieży. Oszuści udawali policjantów i przekonali ją do wyrzucenia swoich oszczędności, tłumacząc, że ktoś planuje ją okraść.

Jak informuje TVN24, 77-letnia kobieta straciła oszczędności życia w wyniku oszustwa - ponad 135 tysięcy złotych. W ubiegły weekend zgłosiła się na komendę policji, i przedstawiła swoją historię. To doskonały przykład, dlaczego należy dbać o doinformowanie i świadomość potencjalnych zagrożeń, szczególnie dotyczy to osób starszych.

Najpierw zadzwonił telefon. Głos ze słuchawki poinformował kobietę, że "coś się stało" i powinna szybko przygotować swoje wszystkie pieniądze. Kilka minut później do jej drzwi zapukały dwie osoby, podające się za policjantów z wydziału kryminalnego. W sposób bardzo nachalny polecili kobiecie wypłacić wszystkie pieniądze z konta bankowego.

"Z relacji pokrzywdzonej wynika, że przestępcy nie dawali jej czasu do namysłu, straszyli ją, że ktoś może jej coś zrobić, że pracownicy banku to hakerzy i będą chcieli wyczyścić jej konto z wszystkich oszczędności" - mówiła st. sierż. Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie dla TVN24.

Tuż po wyjęciu pieniędzy z konta, podający się za policjantów oszuści polecili wrzucić kobiecie torbę z pieniędzmi do kosza. Kiedy już to zrobiła, kontakt się urwał, a majątek przepadł. Wówczas kobieta zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa i poszła zgłosić sprawę na policję.

Nie tylko w sieci, ale i w rzeczywistości powinniśmy zawsze zachować czujność i dystansować zaufanie do obcych. Nawet najmniejsze wątpliwości co do motywów drugiej osoby możemy zweryfikować, dzwoniąc na policję lub pod 112. W 2018 r. liczba ataków hakerskich drastycznie wzrosła, więc nie panikujmy i postępujmy rozsądnie.

Źródło: TVN24

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)