Oszuści podszywają się pod dostawcę prądu. Bądź ostrożny i dokładnie sprawdzaj faktury

Oszuści podszywają się pod dostawcę prądu. Bądź ostrożny i dokładnie sprawdzaj faktury
Źródło zdjęć: © archiwum

26.06.2015 11:30, aktual.: 26.06.2015 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oszuści próbują naciągać niektórych klientów Enei, przysyłając im pocztą fałszywe faktury. Firma otrzymuje sygnały o przypadkach fałszowania dokumentów i wyłudzania pieniędzy. Firma prosi o szczególną ostrożność przy dokonywaniu wpłat za energię elektryczną.

Naciągacze wykorzystują fałszywe dokumenty, które bardzo przypominają oryginalne faktury od Enei. Taką korespondencję kierują najczęściej do klientów biznesowych. Ostatnio pojawiły się one jednak również u klientów indywidualnych. Każdy ujawniony przypadek jest natychmiast zgłaszany organom ścigania.

Oszuści wykorzystują m.in. fakt, że Enea planuje w tym roku zmianę numerów klienckich kont bankowych, a częściowo już je wprowadza. Wszystkich swoich klientów, firma Enea prosi o szczególną ostrożność. Numer konta można sprawdzić dzwoniąc na Infolinię Enea (61. 111 111) oraz w Biurach Obsługi Klienta.

Jak informuje usługodawca - W tej chwili zmieniane są numery kont tylko na obszarze szczecińskim.

Wszyscy klienci z tego regionu, z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymują szczegółowe informacje. O zmianie numerów kont w Szczecinie i okolicach Enea na bieżąco informuje także m.in. za pośrednictwem mediów, internetu i dodatkowych materiałów dostępnych w jej biurach obsługi. Klienci z obszaru szczecińskiego numer konta podany na nowej fakturze mogą sprawdzić porównując go z zaprezentowanym na stronie internetowej www.enea.pl wzorem.

Kolejne zmiany numerów kont dopiero nastąpią.

Klientom z pozostałych obszarów działania firmy, czyli m.in. okolic Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa i Bydgoszczy Enea nie zmieniła jeszcze numerów kont bankowych. Dlatego klienci ze wskazanych obszarów powinni nadal wpłacać należności na dotychczasowe numery kont.

O przyszłych, planowanych dopiero zmianach firma będzie informowała każdego klienta, także za pośrednictwem mediów, internetu i dodatkowych materiałów. Podobnie jak dziś w Szczecinie, nowy numer będzie można porównać z udostępnionym, niepowtarzalnym dla każdego regionu wzorem. Nie dajcie się oszukać i dokładnie sprawdzajcie numery kont, na które wysyłacie należności oraz upewnijcie się, że faktura, jaką otrzymaliście, rzeczywiście została wysłana przez usługodawcę Enea.

Każdy przypadek faktury, która budzi podejrzenia powinien być zgłaszany firmie i policji. Na wszystkie pytania klientów odpowiedzą także konsultanci pod numerem infolinii 61. 111 111.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)