Oszuści podszywają się pod DHL. "Staraliśmy się dostarczyć twoją przesyłkę"

Oszuści podszywają się pod DHL. "Staraliśmy się dostarczyć twoją przesyłkę"23.10.2018 15:58
Oszuści podszywają się pod DHL. "Staraliśmy się dostarczyć twoją przesyłkę"
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową dostaliśmy maila od oszustów. Ci podszywają się pod kurierską firmę DHL. Uważajcie na podobne wiadomości.

Informowaliśmy, że wtorek to najgorszy dzień w tygodniu - to właśnie wtedy dochodzi do najczęstszych ataków cyberprzestępców. Zaraz po tym dostaliśmy dowód na to, że badania nie kłamią. Na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową przyszła wiadomość od DHL. A raczej kogoś, kto pod kurierską firmę się podszywa.

"Agencja Celna DHL - przesylka numer: 2637385244" - brzmi tytuł wiadomości, której nadawcą jest rzekomo DHL Express (Poland). Skoro w nazwie pada "DHL", to ofiary mogą dać się nabrać i nie sprawdzą, że adres jest już podejrzany: "reply@dhl-min.com". Trudno jest skupiać się na detalach, skoro treść jest niepokojąca. "Staralismy sie dostarczyc twoja przesylke" - piszą oszuści (zachowano oryginalną pisownię). List wygląda sugestywnie, choć wszędzie brakuje polskich znaków, co powinno zwrócić naszą uwagę.

289742586623982586
Źródło zdjęć: © WP.PL

W treści widzimy jeszcze tabelkę, która informuje, że przesyłka wymaga opłaty - 822,47 zł. Do tego dochodzi faktura, jednak nie w załączniku, a linku, który przenosi nas na stronę. Podobnie było w oszustwie z RODO w tle - wygląda na to, że to nowa moda wśród cyberprzestępców.

Odradzamy klikania w linki pochodzące od nieznanych nadawców. Jeżeli spodziewamy się przesyłki, ale treść wiadomości jest napisana niedbale bądź też informuje o dodatkowych opłatach, których się nie spodziewamy - skontaktujmy się z firmą, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Nie ma sensu sprawdzać szczegółów na własną rękę, wchodząc na podane w wiadomościach strony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)