Ostatnim razem poszło im zbyt łatwo. Boston Dynamics podnosi poprzeczkę

Ostatnim razem poszło im zbyt łatwo. Boston Dynamics podnosi poprzeczkę
Źródło zdjęć: © YouTube | Boston Dynamics
Arkadiusz Stando

22.02.2018 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zeszłym tygodniu Boston Dynamics opublikowało nagranie, w którym robot otwiera drzwi, i przytrzymuje je dla kolegi. Producenci chyba stwierdzili, że poszło im za dobrze, więc postanowili utrudnić zadanie. Zobaczcie, jak poradziły sobie roboty SpotMini.

Żółty robot od Boston Dynamics dysponuje zaawansowanym ramieniem. To rozwiązanie pozwala mu z łatwością otwierać drzwi, podnosić ciężary i wykonywać inne zadania. Ostatnim razem w imponujący sposób przedostał się do innego pomieszczenia, więc firma utrudniła mu zadanie.

Pracownik Boston Dynamics, korzystając z kija hokejowego, starał się przeszkodzić robotowi SpotMini w otwarciu drzwi. Maszyna miała z początku problem, ale pomimo utrudnień powróciła do odpowiedniego trybu pracy i przedostała się do drugiego pomieszczenia. Robot jest na tyle dobrze zaprogramowany, że zdaje sobie sprawę z niewykonanego zadania i podchodzi do niego ponownie, aż do skutku.

SpotMini może przenosić ładunki nawet do 45 kg, a jego akumulatory pozwalają na pracę przez około 90 minut. Niebawem ma trafić do sprzedaży, chociaż cena nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)