Osobisty asystent wakacyjny od Intela

Osobisty asystent wakacyjny od Intela

24.09.2010 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć tegoroczne urlopy już za nami, firma Intel przygotowała propozycję, która już niebawem może zmienić oblicze wakacyjnych podróży. Podczas corocznego spotkania Intel Developer Forum, które odbyło się w San Francisco, badacze Intela zaprezentowali prototyp osobistego asystenta wakacyjnego.

Personal Vacation Assistant (PVA) to model mobilnego urządzenia internetowego, które używa różnych źródeł danych kontekstowych, takich jak osobiste preferencje podróżne, poprzednie aktywności, bieżące położenie oraz dane z kalendarza, aby oferować turyście aktualizowane na bieżąco rekomendacje podróżne. Na podstawie wszystkich zebranych informacji asystent wakacyjny zaproponuje najciekawsze miejsca w okolicy warte odwiedzenia, czy restauracje odpowiadające Twoim preferencjom kulinarnym.

Demonstracja prototypu była rezultatem współpracy z firmą Fodor, za pośrednictwem której Intel użyczył urządzenia PVA ponad 2. turystom odwiedzającym Nowy Jork. Osobisty asystent wakacyjny może nawet na życzenie użytkownika generować blog z podpisanymi zdjęciami i filmami z miejsc odwiedzonych podczas podróży, mapami czy łączami www.

Obraz
© (fot. Intel)

Personal Vacation Assistant (PVA) to jedno z urządzeń „świadomych otoczenia”, nad którymi obecnie pracuje Intel i które fundamentalnie zmienią naturę naszych interakcji z technologią i dostarczanymi przez nią usługami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)