Orange: Wypożyczalnia ebooków Czytelnia Tu i Tam

Orange: Wypożyczalnia ebooków Czytelnia Tu i Tam
08.02.2013 10:00
Orange: Wypożyczalnia ebooków Czytelnia Tu i Tam
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Ponad 12 tysięcy ebooków do pobrania na tablety i smartfony, to oferta nowego serwisu przygotowanego wspólnie przez Orange i Empik Digital. Czytelnia Tu i Tam to, w pełni legalny serwis umożliwiający, wygodne wypożyczanie wirtualnych książek, w tym najnowszych tytułów i bestsellerów oferowanych w Empiku.

Ponad 12 tysięcy ebooków do pobrania na tablety i smartfony to oferta nowego serwisu przygotowanego wspólnie przez Orange i Empik Digital. Czytelnia Tu i Tam to w pełni legalny serwis umożliwiający wygodne wypożyczanie wirtualnych książek, w tym najnowszych tytułów i bestsellerów oferowanych w Empiku.

Czytelnia Tu i Tam to unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych ebooków. Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje bardzo bogaty wybór tytułów dostarczanych przez lidera polskiego rynku treści cyfrowych - Empik Digital.

Aby poznać zalety wirtualnej biblioteki, wystarczy pobrać i uruchomić na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację mobilną, umożliwiającą wyszukiwanie, przeglądanie, wypożyczanie i czytanie ebooków w dowolnym czasie i miejscu.

Na start przygotowano aplikację dla urządzeń z systemem Android, którą jeszcze dziś będzie można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższych dniach pojawi się jej wersja dla użytkowników iOS (iPhone, iPad), a w przygotowaniu jest aplikacja działająca w systemie Windows Phone oraz dostęp przez stronę WWW - dla użytkowników komputerów.

Menu umożliwia przeglądanie katalogu, wyszukiwanie tytułów oraz czytanie ich opisów i fragmentów przed wypożyczeniem. Aplikacja pozwala dostosować rozmiar i krój czcionki, wielkość marginesów, interlinię oraz jasność ekranu do indywidualnych potrzeb czytelnika. Do wyboru jest też tryb czytania w nocy.

Użytkownik może robić notatki, zaznaczać wybrane fragmenty i tworzyć dla nich zakładki. Nie musi przy tym pamiętać, w którym miejscu książki zakończył czytanie. Może to zrobić w dowolnym momencie, a później kontynuować na tym samym lub innym urządzeniu przypisanym do jego konta. Książka otworzy się w miejscu, w którym skończył.

Aplikacja posiada także funkcje przygotowane z myślą o bywalcach portali społecznościowych, którzy przy jej użyciu mogą polecać książki swoim znajomym, dzielić się z nimi opiniami oraz cytować fragmenty.

Klienci Orange, chcący poznać Czytelnię Tu i Tam, mogą skorzystać z niej bezpłatnie i wypożyczyć dwa dowolne ebooki na 7 dni. Chcąc mieć stały dostęp do regularnie wzbogacanych zasobów serwisu, mogą wybrać jedną z opcji abonamentowych:

  • Standard - w cenie 9,84 zł z VAT, która w ciągu 30 dni umożliwia wypożyczenie maksymalnie dwóch ebooków dostępnych w domenie komercyjnej oraz nielimitowaną ich liczbę spośród blisko 10 tysięcy tytułów z domeny publicznej.
    • Premium - w cenie 19,68 zł z VAT, która w tym samym czasie umożliwia wypożyczenie nieograniczonej liczby ebooków (nie więcej jednak niż 4 na raz).

Opłata jest naliczana co miesiąc w formie przychodzącego SMS-a specjalnego (SMS MT). Czas ważności abonamentu - 30 dni, jest liczony od dnia, w którym nastąpiła aktywacja lub została uregulowana płatność za kolejny okres. Aplikacja mobilna na bieżąco informuje użytkownika, ile dni pozostało na przeczytanie wypożyczonych książek.

Klient może zmienić opcję dostępu, którą wybrał przy rejestracji w serwisie. W każdej chwili może także zrezygnować z usługi, wysyłając bezpłatny SMS, kontaktując się z biurem obsługi klienta, a także poprzez Orange online.

Z Czytelni Tu i Tam mogą korzystać wszyscy pełnoletni klienci Orange, którzy mają aktywną kartę SIM. Koszt transmisji danych związany z pobraniem aplikacji oraz ebooków jest płatny zgodnie z planem taryfowym klienta - sieć sugeruje w związku z tym skorzystanie z Wi-Fi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)