Orange sport info - nowy kanał telewizyjny TP

Orange sport info - nowy kanał telewizyjny TP

Orange sport info - nowy kanał telewizyjny TP
05.04.2009 19:22

Telekomunikacja Polska uruchamia kolejny kanał telewizyjny - Orange sport info. To pierwszy polski sportowy kanał informacyjny na rynku. W odróżnieniu od Orange sport, będzie kanałem przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.

_ Utworzenie kanału Orange sport info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry + i TP _ - mówi Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu - _ Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane. Uważamy, że właśnie takiego programu do tej pory brakowało i wierzymy, że zgromadzi szeroką rzeszę widzów, których pasją jest sport _ - dodaje.

Prócz serwisów informacyjnych, które będą głównym elementem ramówki Orange sport info, w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze - będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, natomiast w Orange sport info będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Kanał telewizyjny Orange sport info będzie w części programowo powiązany z Orange sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange sport, materiały towarzyszące spotkaniom - czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania - będą nadawane również przez Orange sport info. W Orange sport info będzie też można oglądać znany z Orange sport program "Dwa Fotele" a w nim wywiady z ciekawymi postaciami ze świata sportu. Odwiedzili nas już m.in.: Szymon Kołecki, Leo Beenhakker, Piotr Nurowski, Czesław Lang, Dorota Idzi, Robert Śmigielski.

Z kolei tylko w Orange sport info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych - na żywo z warszawskiego Służewca. To właśnie ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję - studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Podobnie jak w przypadku Orange sport, wybrane pozycje programowe Orange sport info będzie można śledzić w Internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego w sieci Orange.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)