Orange kupił blok częstotliwości od Polkomtela

Orange kupił blok częstotliwości od Polkomtela
Źródło zdjęć: © SXC.hu

04.03.2014 10:35, aktual.: 04.03.2014 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange kupił od Polkomtela blok pasma 1800 MHz o szerokości 2,4 MHz. Umowę w tej sprawie Orange i Polkomtel podpisały w lipcu 2013r, jednak do jej realizacji wymagana była zgoda UKE i regulator wyraził zgodę na przeniesienie zakupionego bloku częstotliwości z Polkomtela do Orange.

"Transakcja jest dowodem na to, że pomimo prasowych dyskusji i sporów, operatorzy są w stanie porozumieć się, gdy jest to korzystne dla obu stron. Orange zakupił aktywo potrzebne do dalszego rozwoju swojej sieci mobilnej" - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

Transakcja wpłynie korzystnie na efektywność zagospodarowania pasma, zmniejszając jego rozdrobnienie. Skorzystają na tym również klienci, którym będzie można zaoferować lepsze usługi.

Pomimo tej transakcji Orange Polska pozostaje nadal operatorem z najmniejsza ilością pasma 180. MHz. Ze względu na wykorzystanie dotychczasowych zasobów tego pasma do usług głosowych, Orange nadal będzie musiał korzystać z pasma innych operatorów do świadczenia usług LTE.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)