Optimus liczy na konsole i wyrok

Optimus liczy na konsole i wyrok

Optimus liczy na konsole i wyrok
06.07.2011 09:41

Optimus ma duże szanse na sukcesy w związku z wprowadzeniem "Wiedźmina 2" na konsole Xbox - informuje "Puls Biznesu". Liczy też na miliony, które może przyznać sąd w tzw. sprawie Kluski

Sztandarowa gra Optimusa sprzedaje się wspaniale w wersji na PC. Przyczyniła się do tego m.in. pochlebna recenzja na łamach dodatku kulturalnego "New York Timesa".

Obraz
© (fot. WP)

Do wzrostu przychodów może się także dołożyć wypuszczenie we wrześniu wydania "Wiedźmina 2. na konsole Xbox. Jak dowiedział się "Puls Biznesu" - ruszyły także wstępne prace nad wersją gry na konsolę Playstation. Ten rok spółka może zamknąć sprzedażą nawet o 10 proc. wyższą niż prognozy zakładające 1 mln sztuk "Wiedźmina 2" sprzedanych pod koniec 2011 roku.

Oprócz zysków z najnowszej gry, Optimus liczy także na 3. mln zł o które spółka walczy w sądzie w związku z tzw. sprawą Kluski. Członek zarządu spółki Piotr Nielubowicz, jest pozytywnie nastawiony do rozprawy wyznaczonej na 8 sierpnia. "Odnoszę wrażenie, że sprawa dostała przyspieszenia" - mówi.

Kilka tygodni temu w podobnej sprawie sąd zadecydował o wypłacie 46,6 mln zł na rzecz MCI właściciela spółki JTT, także poszkodowanej przez fiskusa.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)