Optiflame Synergy i Convex - nowe kominki elektryczne, nie wymagające uciążliwej instalacji

Optiflame Synergy i Convex - nowe kominki elektryczne, nie wymagające uciążliwej instalacji06.06.2013 11:28
Optiflame Synergy i Convex - nowe kominki elektryczne, nie wymagające uciążliwej instalacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Marka Optiflame wprowadziła do oferty dwa nowe modele elektrycznych kominków naściennych - Synergy i Convex.

Kominek zazwyczaj kojarzy się z ogniem, drewnem, ciepłem, romantycznym wieczorem czy kubkiem gorącej herbaty w zimowy wieczór. Jednak kij zawsze ma dwa końce - dlatego pomysł kominka we własnych czterech kątach, po chwilowej euforii, przeobraża się w wizję dłuższego remontu. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tradycyjne rozwiązanie, skierowane są kominki elektryczne.

W kominkach ściennych Synergy i Convex nie znajdziemy typowego drewnianego paleniska - zastosowane w urządzeniach płomienie buchające ze szklanych otoczaków czy czarnych kamieni mają bardziej pasować do nowoczesnego, nawet ascetycznego wystroju.

Synergy od Optiflame to panoramiczny kominek naścienny. Palenisko wypełnione szklanymi otoczakami odróżnia ten model od standardowych, dobrze znanych kominków elektrycznych - w połączeniu z efektami świetlnymi dodatkowo migocze. Urządzenie posiada neutralne, matowe, czarne wykończenie. Tak jak w przypadku innych kominków elektrycznych, instalacja trwa krótko - wystarczy wpięcie kabla zasilającego do gniazdka. Pilot w zestawie pozwala na sprawną zmianę ustawień, takich jak wysokości, szybkości czy jasności płomienia. Dzięki wbudowanemu termowentylatorowi w chłodniejsze dni można skorzystać termicznych właściwości urządzenia.

Kominek Synergy:
Typ: kominek ścienny
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 494 x 1277 x 178 mm
Moc grzewcza: 1,2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
Kolor: czarny

288771667457947795
© Convex (fot. Materiały prasowe)

Podobnie jak Synergy, model Convex jest to kominek przeznaczony do montażu na ścianie lub zabudowy we wnęce ściennej. Co ważne - pionowa orientacja sprawia, że przeznaczony jest do małych, jak i dość wysokich pomieszczeń. Zamiast polan drewna zastosowano tu palenisko z drobnych, czarnych kamieni. Model ten także wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania oraz termowentylator.

Kominek Convex:
Typ: kominek ścienny
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 876 x 578 x 229 mm
Moc grzewcza: 1,2 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 180 W
Kolor: czarny

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)