Opera Mini 5 dostępna także na Androida

Opera Mini 5 dostępna także na Androida
Źródło zdjęć: © Opera

11.03.2010 15:00, aktual.: 11.03.2010 15:17

Właściciele telefonów z systemem operacyjnym Android mogą wreszcie skorzystać z przeglądarki Opera Mini 5. Dzisiaj opublikowano jej wersję beta.

Właściciele telefonów z systemem operacyjnym Android mogą wreszcie skorzystać z przeglądarki Opera Mini 5. Dzisiaj opublikowano jej wersję beta.

W Operze Mini 5 w porównaniu z poprzednia wersję zmieniono interfejs, dodano przeglądanie witryn w kartach, jak Szybkie wybieranie - mechanizm umożliwiający łatwe przechodzenie na ulubione strony. Szybkość działania zwiększa kompresja danych. Od dzisiaj z tych funkcji będą mogli skorzystać właściciele telefonów z Androidem.

Beta wersja Opery Mini 5 przeznaczona na telefony komórkowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google'a to kolejne wcielenie tej przeglądarki. Na początku marca 201. r. opublikowano Operę Mini 5 beta, przeznaczoną dla posiadaczy telefonów pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile 5 i 6. Wcześniej zaprezentowano edycję przeglądarki dedykowaną iPhone'om.
Opera Mini szybko zyskuje nowych użytkowników. Z badań opublikowanych w październiku ubiegłego roku wynika, że korzystało z niej około 3. milionów użytkowników. W styczniu Opera Software pochwaliła się, że liczba ta wzrosła do 50 milionów.
Operę Mini można pobrać bezpośrednio na telefon z systemem operacyjnym Android odwiedzając stronę www.opera.com/mini/next/. Można też wyszukać Operę Mini w Android Market.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)