Opera 11 alfa: wreszcie są rozszerzenia

Opera 11 alfa: wreszcie są rozszerzenia

Opera 11 alfa: wreszcie są rozszerzenia
Źródło zdjęć: © Opera
21.10.2010 16:40

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia Opera Software opublikowała pierwsze wydanie alfa przeglądarki Opera 11, w której najważniejszą nowością jest obsługa rozszerzeń. Aplikację przygotowano w wariantach dla systemów Windows, Mac OS X i Linux, a znajdziemy ją na stronie www.opera.com/browser/next/. Nie zaszkodzi podkreślić, że obsługę rozszerzeń zawdzięczamy polskim programistom z wrocławskiego biura Opery

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia Opera Software opublikowała pierwsze wydanie alfa przeglądarki Opera 11, w której najważniejszą nowością jest obsługa rozszerzeń. Aplikację przygotowano w wariantach dla systemów Windows, Mac OS X i Linux, a znajdziemy ją na stronie www.opera.com/browser/next/. Nie zaszkodzi podkreślić, że obsługę rozszerzeń zawdzięczamy polskim programistom z wrocławskiego biura Opery.

Norwegowie przygotowali także poradnik dla programistów zainteresowanych pisaniem aplikacji zwiększających funkcjonalność przeglądarki. Rozszerzenia są rozpowszechniane za pośrednictwem strony Opera Extensions po uprzednim sprawdzeniu i zaakceptowaniu ich przez producenta browsera (tak samo jak dzieje się to np. w przypadku dodatków do Firefoksa).

Obraz
© Instalacja rozszerzenia w Operze (fot. Opera Software via Heise-Online)

Oprócz nowego wydania przeglądarki firma upubliczniła dziś także interfejs programistyczny (API) mechanizmu synchronizacyjnego Opera Link. Za jego pomocą da się uruchamiać własne serwisy i usługi korzystające z informacji przesyłanych przez synchronizatora Opery.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)