OnLive - nadchodzi najlepsza przeglądarka świata

OnLive - nadchodzi najlepsza przeglądarka świata

OnLive - nadchodzi najlepsza przeglądarka świata
Źródło zdjęć: © OnLive
13.07.2011 11:59, aktualizacja: 13.07.2011 12:13

Wojna przeglądarek właśnie zyskuje nowego gracza. OnLive planuje zaprezentować swój produkt jeszcze tego lata. Przeglądarka będzie pracować w chmurze, wykorzystując tę samą technikę co oferowane przez OnLive strumieniowane gry.

OnLive ma działać w chmurze i tam przetwarzać dane. Ma to pozwolić być mu nieporównywalnie szybszym od Internet Explorera, Chrome’a czy Firefoksa. Wyobraźcie sobie błyskawicznie działającą Operę Mini (która również przetwarza strony w chmurze), ale prezentującą desktopowe wersje stron zamiast mobilnych, z działającymi w sposób błyskawiczny wtyczkami Flash Player czy QuickTime. Taką rewolucję zapowiada OnLive. Co więcej, ma być dostępny, podobnie jak Opera Mini, na iOS-a (jeżeli Apple pozwoli), co oznacza pełną obsługę Flasha na iGadżetach.

Obraz
© (fot. CHIP)

Steve Perlman, dyrektor OnLive przyznaje się, że jego firma wciąż walczy z jednym problemem. OnLive jak dotąd specjalizował się w grach wideo, czyli zamkniętych rozwiązaniach. Uruchamiając Crysisa 2 liczonego w chmurze nie niesiesz ze sobą żadnego zagrożenia. Potężne serwery OnLive przeliczają oprawę audiowizualną, strumieniując ci gotowy efekt i prawie całkowicie odciążając twój komputer. Z przeglądarką jest nieco inaczej. Twórcy złośliwych stron internetowych będą mieli nie lada pokusę, by tak skonstruować witrynę, by ta zainfekowała serwery OnLive, wykorzystując ich moc do wysyłania milionów maili spamowych. To główne zmartwienie OnLive, jak przyznał Perlman, i jego firma ciężko pracuje nad zabezpieczeniami.

Przeglądarka będzie darmowa na początku, jednak Perlman zaznacza, że jeżeli jej użytkownicy nie będą korzystali z gier udostępnianych płatnie przez OnLive, model biznesowy może się zmienić.

Całej wypowiedzi Perlmana możecie wysłuchać tutaj:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chińska nastolatka odda dziewictwo za iPhone'a 4"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)