Omijaj korki zawodowo – korkosfera.pl od NaviExpert

Omijaj korki zawodowo – korkosfera.pl od NaviExpert

Omijaj korki zawodowo – korkosfera.pl od NaviExpert
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.09.2011 16:20, aktualizacja: 22.09.2011 09:12

NaviExpert oferuje kierowcom zupełnie nowe rozwiązanie! Korkosfera to projekt, dzięki któremu kierowcy zyskują dostęp do bieżących danych traffic, prezentowanych na mapach w postaci kolorów, z poziomu komputera i telefonu komórkowego. Korkosfera obejmuje trzy użyteczne produkty: web planner pod adresem korkosfera.pl, najnowszą wersję nawigacji NaviExpert 7.0 wyposażoną w warstwę traffic z autoaktualizacją oraz bezpłatną mobilną aplikację korkosfera.pl mobile na telefony z systemem Android.

Korkosfera wykorzystuje dynamiczne dane o natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Źródłem danych jest Community Traffic online –. technologia generująca i przetwarzająca na bieżąco dane dotyczące prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące łącznie z monitoringu kilkuset tysięcy pojazdów. Nowy sposób precyzyjniej - bo w postaci kolorów pokazuje, które odcinki dróg są zakorkowane, a po których ruch samochodowy jest płynny. Ta sama forma prezentacji ruchu drogowego została dodana w nowej wersji nawigacji NaviExpert 7.0, w której dodatkową nowością jest autoaktualizacja trasy, wynikająca ze zmian w sytuacji na drodze rejestrowanych przez Community Traffic online.

- Web planner korkosfera.pl pozwala na obserwację natężenia ruchu na terenie całego kraju, a także wytyczanie optymalnych oraz alternatywnych tras przejazdu z pominięciem korków i utrudnień –. mówi Andrzej Jaszkiewicz Prezes NaviExpert. - Jeszcze przed rozpoczęciem podróży, przy komputerze, możemy wejść na stronę korkosfera.pl, sprawdzić jak prezentuje się bieżąca sytuacja na naszej trasie do pracy i zaplanować najszybszą drogę dojazdu. Wizualny sposób demonstracji korków i utrudnień jest bardziej przejrzysty i pomoże kierowcom efektywniej planować każdą podróż samochodem. Docelowo będzie można także importować wybrane punkty na naszej drodze do telefonu oraz nawigować zgodnie z założonym w komputerze planem. Na stronie korkosfera.pl pojawiają się również aktualizowane na bieżąco przez społeczność NaviExpert dane na temat remontów, a także aktualne lokalizacje fotoradarów. Posiadacze telefonów komórkowych mogą korzystać z korkosfera.pl w wersji mobile na Androida lub zaufać nawigacji NaviExpert, która
prowadzi omijając najbardziej zakorkowane odcinki dróg, utrudnienia i ostrzega przed fotoradarami - dodaje Andrzej Jaszkiewicz.

Najnowsza wersja NaviExpert - 7.0. wyposażona jest w dynamiczną warstwę traffic prezentowaną na mapie w postaci kolorów, tożsamą z korkosfera.pl, która daje o wiele większy komfort i sprawia, że kierowca bardziej świadomie podąża optymalną drogą z pominięciem korków i remontów. Automatyczne przeliczanie trasy odbywa się, kiedy sytuacja na podstawie zmiennych danych o natężeniu ruchu drogowego może mieć znaczący wpływ na przebieg wcześniej wytyczonej drogi. Wersja NaviExpert 7.0 wprowadza również wiele pozytywnych zmian w ergonomii aplikacji. Każdy może skorzystać z bezpłatnego siedmiodniowego trialu nawigacji i przetestować nowe funkcjonalności najnowszej wersji nawigacji.

Trzecim ułatwieniem oferowanym kierowcom przez NaviExpert jest bezpłatna aplikacja korkosfera.pl/mobile, przeznaczona dla telefonów komórkowych z Androidem. W oparciu o mobilną mapę Polski korkosfera.pl/mobile prezentuje tę samą warstwę traffic wraz ze śledzeniem pozycji GPS na mapie, co pozwala na doskonałą orientację w sytuacji na drodze. Aplikacja lokalizuje korki oraz remonty na drodze przejazdu oraz informuje o ograniczeniach prędkości.

Aplikację korkosfera.pl/mobile można pobrać z Android Market. Najnowsza wersja nawigacji NaviExpert dostępna jest do pobrania z poziomu telefonu pod adresem getne.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)