OLX wprowadza płatne ogłoszenia. Zobacz, w jakiej kategorii

OLX wprowadza płatne ogłoszenia. Zobacz, w jakiej kategorii

OLX wprowadza płatne ogłoszenia. Zobacz, w jakiej kategorii
Źródło zdjęć: © Fotolia | Kurhan
Adam Bednarek
01.03.2019 14:54

Od poniedziałku 4 marca serwis OLX wprowadza nowe zasady. Dla wrzucających ogłoszenia będzie drożej, ale dla użytkowników ma być lepiej. Znikną nieaktualne oferty.

Za dodanie pojedynczego ogłoszenia w kategorii Usługi sprzedający zapłacą teraz 19,99 zł - informuje OLX. Wyjątkiem są podkategorie Pozostałe usługi i Usługi kosmetyczne, w których za ogłoszenie trzeba zapłacić 13,99 zł.

Jak tłumaczy OLX, dzięki temu łatwiej będzie znaleźć interesującą nas ofertę. Właściciele wierzą, że z serwisu znikną ogłoszenia nieaktualne i powielające się.

Z danych OLX wynika, że zmiany nie dotkną przeciętnego Kowalskiego, który w serwisie pozbywa się starej szafy i nieużywanych butów. Portal ogłoszeniowy podkreśla, że ponad 80 proc. ogłoszeń w serwisie OLX pochodzi z kategorii, w których ogłoszenia można dodać za darmo. Są to m.in. Moda, Sport i Hobby, Zwierzęta, Muzyka i Edukacja, Nieruchomości, Rolnictwo czy Dom i Ogród. Więcej zapłacą fachowcy.

OLX podnosi im ceny, ale też udostępnia narzędzia pozwalające lepiej sterować firmą reklamowaną w sieci.

"W kategorii Usługi skorzystają ze strony firmowej, gdzie zaprezentują wszystkie swoje oferty w jednym miejscu. Będą też mogli dodać baner i link do strony www, a także monitorować skuteczność swoich ogłoszeń. Do ich dyspozycji będą też doradcy z działu telefonicznej Obsługi Klienta" - informuje OLX.

Jak widać, OLX nie obawia się konkurencji ze strony facebookowego serwisu z ogłoszeniami, skoro wprowadza opłaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)