Olsztyn: włamali się do domowej sieci bezprzewodowej

Olsztyn: włamali się do domowej sieci bezprzewodowej

25.03.2010 21:30, aktual.: 26.03.2010 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie się do prywatnej, bezprzewodowej sieci komputerowej. Jeden z nich rozpowszechniał w ten sposób pliki chronione prawem autorskim.

Wczoraj funkcjonariusze z Olsztyna i Mrągowa zatrzymali dwóch mężczyzn - 24-letniego Piotra U. i 35-letniego Marek R. - których podejrzewają o to, że włamali się do prywatnej, bezprzewodowej sieci komputerowej.

Obraz

Młodszy z nich dodatkowo wyrządził szkodę właścicielowi sieci, rozpowszechniając "na jego konto" chronione prawem autorskim pliki muzyczne i filmy (niektóre z nich zajmowały nawet po 3. GB).
Co interesujące, obaj zatrzymani mieli w domu dostęp do Internetu, natomiast jeden z nich tłumacząc dlaczego z niego prawie nie korzystał wyjaśnił, że był on dla niego zbyt wolny.

Podczas przeszukania mieszkań mężczyzn policjanci zabezpieczyli ich komputery, które obecnie trafiły do biegłych z zakresu informatyki. Ich zadaniem będzie wyjaśnienie wszystkich nielegalnych działań jakie zostały przeprowadzone za ich pośrednictwem.

Na stronie policji czytamy:

_ "Za uzyskanie dostępu do nie swojej sieci, czyli za włamanie, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a dodatkowo za wyrządzenie szkody w systemie informatycznym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat." _

Policja apeluje również do wszystkich użytkowników, aby zabezpieczali swoje bezprzewodowe domowe sieci.

Źródło: KWP w Olsztynie

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)