Olga Tokarczuk ze świetnym wynikiem na Poczcie Polskiej. Sprzedała ponad 50 tys. książek

Olga Tokarczuk ze świetnym wynikiem na Poczcie Polskiej. Sprzedała ponad 50 tys. książek

Olga Tokarczuk ze świetnym wynikiem na Poczcie Polskiej. Sprzedała ponad 50 tys. książek
Źródło zdjęć: © Youtube.com
22.01.2020 13:39

Dzieła Olgi Tokarczuk cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w księgarniach i salonach prasowych. W 2019 roku powieści polskiej noblistki świetnie sprzedawały się także w placówkach Poczty Polskiej. Pisarka sprzedała tam łącznie ponad 50 tys. książek.

Choć Olga Tokarczuk zdążyła nas już przyzwyczaić do licznych sukcesów, to ten z pewnością zasługuje na wyjątkową uwagę. Okazało się, że dzieła noblistki nie tylko świetnie sprzedają się w księgarniach i salonach prasowych, ale również w placówkach Poczty Polskiej.

Nie jest tajemnicą, że spółka coraz bardziej inwestuje w rynek wydawniczy. Klienci Poczty Polskiej wydali w zeszłym roku około 425 mln zł na produkty sprzedawane w placówkach. Aż 25 procent przychodu z działalności handlowej stanowiła sprzedaż książek i prasy. - W naszych placówkach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty usług pocztowych i finansowych, a przy okazji kupić książkę, grę planszową, zabawkę lub upominek. Sprzedaż wydawnictw jest szczególnie ważna dla mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, gdzie nie ma wielu księgarń - tłumaczy Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Jednym z największych hitów sprzedażowych w listopadzie i grudniu, a także w rankingu z całego 2019 roku okazała się powieść Olgi Tokarczuk "Bieguni". W okresie przedświątecznym w placówkach pocztowych polska noblistka sprzedała ponad 50 tysięcy egzemplarzy swoich książek.

Oprócz klasycznych powieści, w ubiegłym roku w placówkach pocztowych najchętniej sprzedawały się poradniki o zdrowiu, szkolne repetytoria, przewodniki turystyczne i rozmówki.

Olga Tokarczuk odebrała literacką nagrodę Nobla 10 grudnia 2019 roku. Pisarka ma na swoim koncie 17 książek - powieści, zbiorów opowiadań, esejów oraz scenariuszy filmowych. Do jej najpopularniejszych dzieł literackich należy wspomniania powieść "Bieguni", a także "Księgi Jakubowe", "Anna In w grobowcach świata", "Prowadź swój pług przez kości umarłych" oraz "E.E.".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)