Olga Tokarczuk ze świetnym wynikiem na Poczcie Polskiej. Sprzedała ponad 50 tys. książek

Olga Tokarczuk ze świetnym wynikiem na Poczcie Polskiej. Sprzedała ponad 50 tys. książek
Źródło zdjęć: © Youtube.com

22.01.2020 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieła Olgi Tokarczuk cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w księgarniach i salonach prasowych. W 2019 roku powieści polskiej noblistki świetnie sprzedawały się także w placówkach Poczty Polskiej. Pisarka sprzedała tam łącznie ponad 50 tys. książek.

Choć Olga Tokarczuk zdążyła nas już przyzwyczaić do licznych sukcesów, to ten z pewnością zasługuje na wyjątkową uwagę. Okazało się, że dzieła noblistki nie tylko świetnie sprzedają się w księgarniach i salonach prasowych, ale również w placówkach Poczty Polskiej.

Nie jest tajemnicą, że spółka coraz bardziej inwestuje w rynek wydawniczy. Klienci Poczty Polskiej wydali w zeszłym roku około 425 mln zł na produkty sprzedawane w placówkach. Aż 25 procent przychodu z działalności handlowej stanowiła sprzedaż książek i prasy. - W naszych placówkach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty usług pocztowych i finansowych, a przy okazji kupić książkę, grę planszową, zabawkę lub upominek. Sprzedaż wydawnictw jest szczególnie ważna dla mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, gdzie nie ma wielu księgarń - tłumaczy Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Jednym z największych hitów sprzedażowych w listopadzie i grudniu, a także w rankingu z całego 2019 roku okazała się powieść Olgi Tokarczuk "Bieguni". W okresie przedświątecznym w placówkach pocztowych polska noblistka sprzedała ponad 50 tysięcy egzemplarzy swoich książek.

Oprócz klasycznych powieści, w ubiegłym roku w placówkach pocztowych najchętniej sprzedawały się poradniki o zdrowiu, szkolne repetytoria, przewodniki turystyczne i rozmówki.

Olga Tokarczuk odebrała literacką nagrodę Nobla 10 grudnia 2019 roku. Pisarka ma na swoim koncie 17 książek - powieści, zbiorów opowiadań, esejów oraz scenariuszy filmowych. Do jej najpopularniejszych dzieł literackich należy wspomniania powieść "Bieguni", a także "Księgi Jakubowe", "Anna In w grobowcach świata", "Prowadź swój pług przez kości umarłych" oraz "E.E.".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)